$
חדשות נדל"ן

שווי הנדל"ן של הדסה - עשרות מיליוני שקלים

הליך הקפאת ההליכים חושף כי לבתי החולים של ארגון נשות הדסה יש מעל 20 נכסים מניבים בארץ ועוד קרקעות חקלאיות

עינת פז-פרנקל 11:0511.02.14

לבתי החולים של ארגון נשות הדסה יש בישראל נדל"ן בשווי עשרות מיליוני שקלים - כך עולה מבקשה להקפאת הליכים שהגיש הארגון לבית המשפט המחוזי בירושלים אתמול (ב'). לפני דקות אחדות הודיע השופט דוד מינץ על אישור צו הקפאת הליכים למשך 90 נגד בית החולים.

 

שני הנכסים היקרים ביותר של הדסה הם בניין מרפאות ברחוב שטראוס 24 בירושלים, ששוויו נאמד ב-39 מיליון שקל; ובניין מגורים ברחוב גואטמלה בבירה, ששוויו כ-30 מיליון שקל.

 

מרסי נתן, נשיאת ארגון נשות הדסה מרסי נתן, נשיאת ארגון נשות הדסה

 

כמו כן, לבתי החולים של ארגון נשות הדסה יש למעלה מ-20 נכסים מניבים ברחבי הארץ, רובם בירושלים. הבניינים ברחוב אצ"ל 13 ו-17 בירושלים מניבים את שכר הדירה השנתי הגבוה ביותר – סכום כולל של כ-1.9 מיליון שקל בשנה; הבניין ברחוב גואטמלה מניב שכר דירה שנתי בסך 861 אלף שקל.

 

עוד עולה מהבקשה להקפאת הליכים, כי ברחוב פינס ביפו, הדסה מחזיק כמה נכסים המניבים לו למעלה מחצי מיליון שקל בשנה; ברחוב יפו בירושלים לחברה נכס למגורים, מסחר ומשרדים המניב כמיליון שקל בשנה; ברחוב הנביאים בבירה משכיר הדסה נכס למסחר ולמשרדים בתמורה ל-283 אלף שקל בשנה; וברחוב ריינס בתל אביב הדסה משכיר מרפאה ב-218 אלף שקל בשנה.

 

כמו כן, יחד עם 15 בעלים פרטיים אחרים, מחזיק הדסה בשתי חלקות של קרקע חקלאית באזור חדרה.

 

בהדסה מבהירים כי המקרקעין עליהם בנויים בתי החולים של הארגון הם בבעלות נשות הדסה, למעט חכירה של 75 דונם אותם הוא חוכר.

 

חשוב לציין כי, מבקשת הקפאת ההליכים עולה שעל רוב הנכסים יש שעבודים לטובת בנק אגוד. כך למשל על בניין המרפאות ברחוב שטראוס יש שעבוד בסך 11 מיליון דולר לטובת הבנק ושעבוד בסך 8.4 מיליון דולר על הבניין ברחוב אצ"ל. סך החובות לבנק אגוד מסתכמים ב-164.5 מיליון שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x