שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

נחשף בכלכליסט

מאוחדת מוכרת את בית הדיור המוגן "מצודת ירושלים" ב-103 מיליון שקל

חברת מגדלי הים התיכון חתמה על רכישת בית הדיור המפואר ביום חמישי. המבנה משתרע על שטח כולל של כ-15 אלף מ"ר בחמש קומות, וכולל ספא, חדר כושר ו-100 חניות

עינת פז-פרנקל 10:5009.02.14
כפי שנחשף ב"כלכליסט", קופת חולים מאוחדת מוכרת את בית הדיור המוגן "מצודת ירושלים" לחברת מגדלי הים התיכון מקבוצת יורופורט שבשליטת איש העסקים מוטי קירשנבאום ב-103 מיליון שקל ועוד מע"מ. העסקה, שנחתמה ביום חמישי האחרון, תתבצע בשלושה תשלומים עד סוף דצמבר 2014.

 

לפני כשמונה חודשים חשף "כלכליסט" כי הקופה העמידה את קומפלקס הדיור המוגן היוקרתי מצודת ירושלים, שרכשה לפני 3.5 שנים ב־120 מיליון שקל (כולל מע"מ). מדובר באחת ההחלטות האופרטיביות הראשונות שקיבל המנכ"ל החדש זאב וורמברנד.

 

בית הדיור המוגן "מצודת ירושלים" בית הדיור המוגן "מצודת ירושלים" צילום: גיא אסיאג

 

בית הדיור המוגן המפואר מצודת ירושלים כולל 116 יחידות דיור, משתרע על שטח כולל של כ-15 אלף מ"ר בחמש קומות, וכולל ספא, חדר כושר ו-100 חניות. הוא ממוקם ברחוב ינובסקי בשכונת ארנונה בירושלים על מגרש של 5.5 דונם.

 

הבניין כלל לא אוכלס, אף שקופת חולים מאוחדת רכשה אותו כבר בראשית 2010. בינואר 2010 רכשה הקופה את הקומפלקס ב־104.5 מיליון שקל מחברת הבנייה ב.יאיר, וב־3.5 השנים שחלפו מאז נותר הבניין ריק. משלא הסתייע בידי הקופה להפעיל במקום בית אבות יוקרתי, ומכיוון שהקומפלקס לא הופעל אפילו ליום אחד, החליטו למכור את הנכס הריק.

 

המגרש שעליו נבנה קומפלקס מצודת ירושלים יועד בתחילה לבניין משרדים וב־2005 ניתן היתר בנייה להקמתו. בינואר 2006 הגישה ב.יאיר בקשה לשינוי היתר הבנייה לפרויקט מבניין משרדים למבנה של דיור מוגן, ובאפריל 2006 אישרה ועדת המשנה לתכנון ולבנייה בירושלים את הבקשה לשינוי היתר הבנייה.

 

הנכס הוערך בפברואר 2007 לצורך הכללתו בדו"חות הכספיים של ב.יאיר במסגרת פרסום תשקיף לקראת הנפקה בבורסה לפי שווי של 148 מיליון שקל, כאשר יהיה בנוי ומוכן לאכלוס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x