$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

מיזוג עוה"ד הגדול בדרך למגדלים של סופרין

משרדי גרוס חודק וליפא מאיר במו"מ עם קבוצת סופרין לרכישת שמונה קומות משרדים ב־78 מיליון שקל, במגדלים שיוקמו במנחם בגין בת"א

עינת פז-פרנקל 08:2407.01.14

בעקבות המיזוג הנרקם בין שני משרדי עורכי הדין הגדולים גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' ומשרד ליפא מאיר ושות', מתבשלת אחת מעסקאות הנדל"ן למשרדים הגדולות שנראו כאן בשנה האחרונה.

 

 ל"כלכליסט" נודע כי שני המשרדים מנהלים משא ומתן לקניית שמונה קומות משרדים תמורת כ־78 מיליון שקל עם קבוצת סופרין בראשות קלמן סופרין וחברת פנדום מקבוצת וייס, שיקימו שני מגדלים ברחוב מנחם בגין בתל אביב במסגרת קבוצת רכישה.

 

עורכי דין ממשרד ליפא מאיר (לצד משרד המבורגר־עברון) גם מלווים משפטית את קבוצת סופרין בפרויקט זה, שבמסגרתו תירכש הקרקע לשני המגדלים ב־180 מיליון שקל מאת חברת קרדן נדל"ן. סופרין ופנדום, מקבוצת וייס, מעריכות את עלות הקמת הפרויקט ב־560 מיליון (כולל רכיב הקרקע).

 

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי סופרין ופנדום כבר גיבשו כ־60% מקבוצת הרכישה והעבירו למוכרת הקרקע, חברת קרדן נדל"ן בניהולו של מיקי זיסמן, סכום של כ־93 מיליון שקל כפי שמתוות אבני הדרך שנקבעו בחוזה עם מארגנות קבוצת הרכישה. לפני כשבועיים דיווחה קרדן נדל"ן על המימוש החלקי של האופציה.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", המיזוג בין שני משרדי עורכי הדין, אם ייצא לפועל, ייצור משרד של כ־215 עורכי דין וימקם את הפירמה בין ארבע הגדולות בישראל. כיום שוכנים משרדי ליפא מאיר ושות' בארבע קומות בבית אמות השקעות שבמתחם בתי המשפט ברחוב ויצמן בתל אביב; משרדי גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' ממוקמים בארבע קומות במגדלי עזריאלי בדרך השלום בתל אביב; ומלבדם לפירמה גם משרד בירושלים.

 

הפרויקט של סופרין ופנדום, שנקרא WE, בתכנון משרד האדריכלים יסקי־מור־סיון, ייערב משרדים, מגורים ושטחי מסחר ברחוב מנחם בגין 150–152 ליד בית קרדן בתל אביב. המתחם יכלול שני מגדלים: האחד, בן 28 קומות ובו 18 קומות משרדים מעל קומת מסחר, ומעליהן תשע קומות מגורים בנות 100 דירות; והשני מיועד למשרדים בלבד ויתנשא לגובה 11 קומות — שבע קומות מתוכן מותנות באישור הוועדה המקומית לתכנון. בסך הכל ייבנו 25 אלף מ"ר של משרדים ו־2,000 מ"ר מסחר. מימוש האופציה במלואה צפוי ל־2015, האכלוס צפוי ל־2017.

 

אם תבשיל העסקה עם משרדי עורכי הדין, צפויים עובדיהם להיכנס למשרדים בבניין הנמוך מבין השניים, שם קומה משתרעת על כ־1,175 מ"ר. המחיר הממוצע למ"ר עומד על 8,350 שקל, ובהנחה שמשרד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' ומשרד ליפא מאיר ושות' זקוקים לשמונה קומות (כפי שהם מאכלסים כיום, לפני המיזוג), המחיר הכולל של העסקה יעמוד על כ־78 מיליון שקל.

 

חברים נוספים בקבוצת הרכישה של סופרין ופנדום הם חברת המחקר גיאוקרטוגרפיה בבעלות ד"ר רינה דגני ופרופ' אבי דגני וכן משרדו של עו"ד עופר טויסטר, שרכשו כל אחד משרדים של 400 מ"ר בקומה ה־15 של המגדל הגבוה ב־8,500 שקל למ"ר.

 

בין הדירות ששווקו לאחרונה בפרויקט WE: דירת 2 חדרים בקומה 20, 56 מ"ר, נמכרה ב־1.34 מיליון שקל, ודירת 3 חדרים בקומה 21, 94 מ"ר, ב־2.47 מיליון שקל. קבוצת סופרין, משרד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' ומשרד ליפא מאיר ושות' סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x