$
חדשות נדל"ן

שר התחבורה: "הנגישות לירושלים תהיה טובה יותר גם בתנאי מזג אוויר קשים"

ישראל כץ לקבלנים: "חשוב לנו לפרוס את האוכלוסייה על פני כל הארץ. בכל מקום אליו יגיע כביש מהיר או תחנת רכבת, אתם תגיעו אליו"

עינת פז-פרנקל 20:0816.12.13

"השיטה שלי הוא לא אבי ייסר אתכם בשוטים, אני בעקרבים. אני בעד שיטת מוריד הגשם, גשם של תכניות ופרויקטים". כך אמר שר התחבורה ישראל כץ, הערב (ב') באסיפה הכללית של התאחדות בוני הארץ בתל אביב. הוא הוסיף כי "יש לרכז מאמץ כדי לאפשר לכם לקבל יותר אשראי מהבנקים".

 

"אנחנו מוודאים את הביצוע של התכניות שהגשתי בקדנציה הקודמת", הוסיף כץ, "אנחנו בתקופת פיתוח חסרת תקדים, גם מבחינת היקפים: חיבור הנגב והגליל למכרז, פרויקטים של הסעה המונית, ועוד. יהיה חיבור מאילת ועד קרית שמונה ועד הגליל המערבי ללא אף רמזור. ולצד זה רכבות מהירות לרוחבה ולאורכה של המדינה, שיחברו את כל המדינה. הנגישות לירושלים תהיה טובה יותר גם בתנאי מזג אוויר קשים".

 

ישראל כץ. "אני בעד שיטת מוריד הגשם, גשם של תכניות ופרויקטים" ישראל כץ. "אני בעד שיטת מוריד הגשם, גשם של תכניות ופרויקטים" צילום: אוראל כהן

 

לגבי בנייה למגורים אמר כץ: "אני לא מקבל את זה שהאינטרס של הקבלנים זה לשבת על הקרקע, האינטרס שלהם זה לבנות דירות", אמר כץ. "אני מקווה שמצוקת האשראי תיפתר לטובת בנייה למגורים ותשתיות".

 

כץ הוסיף כי "היה חשש גדול - איך נתגבר על התכנון, על הביצוע? אז לא רק שמתגברים, מבצעים. פרויקטים של 100 מיליארד שקל התבצעו בשש שנים. חשוב לנו לפרוס את האוכלוסייה. בכל מקום אליו יגיע כביש מהיר או תחנת רכבת, אתם תגיעו אליו, וכך גם בעלי

עסקים. אלה המקומות שיתפתחו".

 

כץ התייחס גם לנמלים ואמר כי ארבע חברות ענק בינלאומיות נגשו למכרז להפעלת נמלי ים. "התחרות לא פוגעת בחברות הישראליות. העוגה גדלה, כמו שקרה בתחום חברות התעופה".

 

בובליל: ניתן להגדיל את היצע הדירות במיליון באמצעות התחדשות עירונית

קודם לכן נשיא התאחדות בוני הארץ ניסים בובליל פתח את האסיפה: "ניתן להגדיל את היצע הדירות במיליון יחידות דיור באמצעות התחדשות עירונית". בובליל בירך את שר האוצר יאיר לפיד על הקמת קבינט הדיור, וקרא לו "מהלך דרמטי".

 

ניסים בובליל ניסים בובליל צילום: בועז אופנהיים

 

"גם אנחנו לא אוהבים את האמרת מחירי הדירות. האגדות האלה שאנחנו נהנים מהאמרת מחירי הדירות הן רק אגדות. שיעור הרווחיות שלנו הוא 5%", אמר בובליל. "אנחנו זקוקים ל-20 אלף עובדים שיגיעו לארץ, על מנת לעמוד ביעדים שהצבת, שר האוצר".

 

בובליל הוסיף כי "אנחנו יכולים, יודעים ורוצים לפתור את משבר הדיור. יש דרך פשוטה לפתור את משבר הדיור בישראל ולייצר 100 אלף יחידות דיור בפרק זמן של שנתיים. אם נחזור לשיטה שתכלול שחרור קרקעות ומכרזים לקבלנים, התחייבות למועד סיום הבנייה. נראה היקפים גדולים יותר של בנייה ואני מאמין שתוך שנה שנתיים נראה את השינוי הגדול".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x