שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

עתירה לביהמ"ש: החברה להגנת הטבע נגד הקמת היישוב שיזף בנגב

מהעתירה עולה כי התוכנית למקום היא לקריית חינוך ולא למגורים. על פי הנטען "השימוש החורג הוא בלתי חוקי"

עינת פז-פרנקל 08:0009.12.13

החברה להגנת הטבע עתרה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד הקמת היישוב החדש שיזף בנגב, בטענה כי התוכנית למקום היא לקריית חינוך ולא למגורים. העתירה המינהלית הוגשה בשבוע שעבר נגד משרד הפנים, ועדת התכנון המחוזית דרום, ונגד הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רמת הנגב.

 

העתירה הוגשה לאחר שהמועצה הארצית לתכנון ולבנייה המליצה בשבוע שעבר לממשלה לאשר את הקמתו של שיזף, וכעת נדרש לכך אישור של הממשלה.

 

שיזף שיזף צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

 

לטענת החברה להגנת הטבע, הוועדה המקומית אישרה לגרעין ההתיישבות בשיזף שימוש חורג, אך מדובר בסטייה ניכרת מהתוכניות ולכן אין לאשר את היישוב החדש.

 

"השימוש החורג הוא בלתי חוקי", נטען בעתירה שהגישה עו"ד נועה יאיון מהמחלקה המשפטית בחברה להגנת הטבע. מדובר ב"קידום הקמת יישוב חדש ודריסת רגל בשטח, בפטנט של 'כפר סטודנטים', כדי לעקוף את הסחבת שכרוכה בהקמת יישוב חדש, פטנט שבזכותו עלו המתיישבים לשטח ולאחריו 'בזכותו' החל גלגולו של עניין, עד לכדי אישור השימוש החורג", נטען בעתירה. לעמדת החברה להגנת הטבע, ההחלטה על הקמת יישוב חדש אף "עומדת בסתירה לכמה ממטרותיה של תמ"א 35".

 

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "העתירה טרם התקבלה במשרד. משרד הפנים ישיב לעתירה בבית המשפט".

 

מהמועצה האזורית רמת הנגב נמסר בתגובה: "נלמד את העתירה, נתמודד ונתגבר, בדרך ליישום חזון פיתוח האזור. לא ייתכן שרק בנגב לא יקומו יישובים חדשים וחבל שהחברה להגנת הטבע נלחמת ביוזמה שכזו, במקום לשלב ידיים לטובת הנגב ומדינת ישראל".

 

 

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x