$
חדשות נדל"ן

קומבינציה בשדרה: עמי פדרמן במגעים לרכישת מגרש ברוטשילד

חברת בולווארד של עמי פדרמן מנהלת מגעים מתקדמים עם קבוצה בראשות אהוד בן ש"ך לרכישת מגרש בשווי של יותר מ־100 מיליון שקל בתל אביב. על המגרש בניין לשימור ובו פועל כיום הבר 'ועד הבית' של גיא גיאור

עינת פז-פרנקל 08:4304.11.13

חברת הנדל"ן בולווארד של איל המלונאות, עמי פדרמן, מקיימת משא ומתן לרכישת מגרש בשווי של יותר מ־100 מיליון שקל ברחוב רוטשילד מידי קבוצה בראשות איש העסקים אהוד בן ש"ך, כך נודע ל"כלכליסט". לפי עסקת הקומבינציה הנרקמת, בעלי הקרקע יקבלו 50% מההכנסות ממכירת הדירות העתידית, כאשר חלק מהסכום יעבור אליהם כמקדמה עם חתימת ההסכם.

מתוכנית שהגיש האדריכל גידי בר אוריין לעיריית תל אביב לפני כמה חודשים, עולה כי לא כל הבניינים בשדרות רוטשילד 62, 64 ו־66 ייהרסו לטובת המיזם החדש. לפי תיק המידע שהוגש לשם קבלת היתר הבנייה, זכויות בנייה מהבניין ברחוב רוטשילד 64, שנועד לשימור מחמיר, וכן זכויות בנייה מרחוב אנגל 8, יעברו למתחם, כך שנראה שלפחות אחד הבניינים ישופץ וישומר.

 

נכון לתוכנית המתאר הקיימת במקום, ניתן לבנות על המגרש כ־4,000 מ"ר, אך לא מן הנמנע שהבעלים החדשים ינסו להגדיל את זכויות הבנייה במקום. גם בהנחה שייבנו במקום כ־40 יחידות דיור (כל אחת בשטח של 100 מ"ר) בלבד, ההכנסות ממכירתן עשויות להגיע לכ־106 מיליון שקל. לפי נתוני השמאי הממשלתי הראשי שהתפרסמו אתמול, מחירה הממוצע של דירת 4 חדרים בתל אביב עומד כיום על 2.66 מיליון שקל.

 

השמאי אוהד דנוס, יו"ר לשכת השמאים, אמר ל"כלכליסט" כי המחיר הקרקע באזור זה של שדרות רוטשילד נע סביב 20 אלף שקל למ"ר ללא עלויות בנייה ומיסוי, ומחיר הקרקע למקום חניה הוא כ־50 אלף שקל, כך ששוויו של המתחם אכן צפוי לעלות על 100 מיליון שקל.

 

רוטשילד 62–66 בתל אביב. לפי עסקת הקומבינציה הנרקמת, בעלי הקרקע יקבלו 50% מההכנסות ממכירת הדירות העתידית רוטשילד 62–66 בתל אביב. לפי עסקת הקומבינציה הנרקמת, בעלי הקרקע יקבלו 50% מההכנסות ממכירת הדירות העתידית צילום: עמית שעל

 

המגרש ממוקם בין הרחובות שדרות רוטשילד, נחמני ובצלאל יפה והוא כולל בניין לשימור שבו פועל כיום הבר 'ועד הבית' של גיא גיאור (משתתף תכניות הריאליטי הישרדות והרווק). המגרש הוא אחד המעטים שמוצעים כיום למכירה לאורך השדרה המבוקשת, שבה נבנו בשנים האחרונות מגדלי יוקרה, כגון מגדל מאייר שבצומת הרחובות אלנבי ורוטשילד. שבבניין לשימור שבמתחם פועל הבר ועד הבית של גיא גיאור.

 

אם המיזם החדש יכלול בניין היסטורי — מחירי הדירות שבו ינסקו. לדברי עו"ד אמיר שפיצר, שותף במשרד עורכי הדין שפיצר שמחיוף שביצע כמה עסקאות ברוטשילד, "האזור מהווה אי נדל"ני בפני עצמו, כאשר לרוב, הדירות בבניינים לשימור הן היקרות ביותר במתחם".

 

חברת בולווארד של פדרמן ושי פולונסקי תכננה ויזמה 11 פרויקטים ומסרה כ־250 דירות. פדרמן כיהן כמנכ"ל רשת מלונות דן וכיום מכהן כסגן יו"ר מועצת המנהלים שלה וכנשיא התאחדות המלונות. במסגרת תפקידיו יזם והקים את מגדל קינג דיוויד הצמוד למלון דן תל אביב, מלון דן אילת ועוד. לפי נתוני עיריית תל אביב ורשם החברות, קבוצה בראשות בן ש"ך היא בעלת המתחם. בן ש"ך הוא יו"ר קבוצת פטרולגז ונאוסיטי, ומבעלי חברת האנרגיה גלובל פאואר ומפעל קניאל אריזות.

 

בן ש"ך אישר את דבר המשא ומתן. בחברת בולווארד סירבו להגיב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x