$
חדשות נדל"ן

לא ייאמן: יותר זול לגור בברצלונה ולעבוד בלונדון מאשר לגור בלונדון

ע"פ חישוב המבוסס על אתרי נדל"ן ונסיעות, דירת שני חדרים במערב המפסטד עולה בסביבות 1,505 ליש"ט לעומת דירת 4 חדרים בעיר הספרדית שעולה 580 ליש"ט בחודש. גם כשמוסיפים את הוצאות הטיסה והנסיעות לסיטי זה עדיין משתלם יותר

סוכנויות הידיעות 11:1403.11.13

בלונדון זינקו מחירי השכירות בחודש אוקטובר ב-10%, עד שלפי החישובים משתלם יותר לגור בברצלונה ולטוס מדי יום לעבודה, מאשר לגור בבירה האנגלית.

ברצלונה. עיר עם מזג אוויר חמים השוכנת ליד הים ברצלונה. עיר עם מזג אוויר חמים השוכנת ליד הים

 

הדיילי מייל האנגלי מדווח שמנהל המדיה החברתית סם קוקני (30) התבסס על מחירים מאתרי נדל"ן ונסיעות ומצא כי יהיה זה חסכוני יותר לעבור לחוף הצפון מזרחי של ספרד, המרוחק 1,126.5 ק"מ מלונדון. לדבריו, השילוב בין המחירים הנמוכים יחסית של שכירות ותחבורה בברצלונה מפצים על יוקר המחיה בלונדון. על פי החישוב, דירת שני חדרים במערב המפסטד תעלה בסביבות 1,505 ליש"ט, לפי האתר Zoopla. לכך הוא הוסיף את מס המועצה (council tax), שעומד על 75 ליש"ט, וכרטיס נסיעה בתחבורה הציבורית למקום העבודה שלו בסיטי של לונדון, שעולה 116.80 ליש"ט, כך שהסכום הכולל הסתכם ב-1,697 ליש"ט בחודש. לעומת זאת, בברצלונה, דירת ארבעה חדרים עם שלוש מרפסות במרחק קצר מתחנת מטרו באזור "הנחמד והבטוח" לה קורטס (Les Corts), עולה 580 ליש"ט בחודש.

 

בשלב הבא עבר קוקני לבחון את מחירי הטיסות. הוא גילה כי טיסה הלוך ושוב מברצלונה לשדה התעופה סטנסטד בחברת ריינאייר, תעלה לו כמעט בכל יום בנובמבר 29 ליש"ט. הוא הוסיף לכך 5 ליש"ט עלות הנסיעה מהדירה לשדה התעופה בברצלונה ועוד 14 ליש"ט כדי להגיע לתחנת המטרו ליד מקום העבודה שלו. כלומר, עלות הנסיעות עומדת על 48 ליש"ט ביום. בהנחה שהוא יטוס ארבעה ימים בשבוע, ארבעה שבועות בחודש, העלות החודשית תעמוד על 778 ליש"ט. אם מוסיפים זאת לשכירות של 580 ליש"ט בברצלונה, העלות של מגורים בברצלונה ונסיעות ללונדון מסתכמת ב-1,358 ליש"ט בחודש.

 

סכום זה נמוך ב-339 ליש"ט מעלות המחייה בלונדון ונסיעות לעבודה בסיטי. יתרה מכך, העלות הזולה היא עבור מגורים בעיר עם מזג אוויר חמים השוכנת ליד הים. התנאי היחיד של קוקני הוא שיצטרך לעבוד יום אחד מהבית.

 

"אני מרגיש שאני מתקרב לנקודת מפנה", הודה קוקני. "דיברתי על זה עם החברים שלי, וכמה מאיתנו שוקלים לעזוב את לונדון. הסכומים פשוט לא מסתדרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x