שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

עובדי רשות מקרקעי ישראל ומשרד השיכון מחרימים את תוכנית הדיור של לפיד

במהלך מתוזמן עם ההסתדרות הודיעו כי לא יעבירו מידע, לא יחתמו על הרשאות ולא יספקו שירותים שיתמכו בהקמת החברה לדיור להשכרה ; הסיבה: המהלך של לפיד מייתר את עבודתם

דותן לוי 15:1122.10.13
תוכניתו של שר האוצר, יאיר לפיד להקמת חברה לדיור להשכרה מתקשה לצא לדרך. היום (ג') הודיעו ועדי העובדים של עובדי רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון כי לא ישתפו פעולה עם לפיד. הסיבה: התכנית מייתרת את עבודתם והם רואים בה כמהלך של "סיכול ממוקד". בפגישה שנערכה השבוע בין ראשי הוועד: יו"ר ועד רשות מקרקעי ישראל, עו"ד גיל אייזנשטיין קנה, ויו"ר ועד עובדי משרד הבינוי והשיכון, אלי רוזנברג ביחד עם יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, הוחלט כי שני הגופים יחרימו את התוכנית.

 

בתום הפגישה מסרו ראשי הוועדים כי בכוונתם להנחות את העובדים שלא להעביר מידע, לא לחתום על הרשאות ולא לספק שירותים לתוכנית ולראשיה. כמו כן, ועד עובדי רשות מקרקעי ישראל טוען כי הנהלת הרשות מפרה הסכמות לגבי מיקור חוץ ויש בכוונתם להחריף את הצעדים הארגוניים בימים הקרובים.

 

חשוב להדגיש, כי מהלך כזה, במידה ויתממש לפרק זמן משמעותי, צפוי לעכב ואף לעצור את תוכניתו של לפיד שכן כל המידע והחומר הנדרש לטובת איתור הקרקעות והבנייה בהם מצוי בידי שני הגופים הללו זאת בנוסף לידע שנמצא בידי משרד הפנים, אשר עובדיו אינם שובתים בשלב זה. בתוך כך, לפיד עדיין לא הגיב לכך ויתכן והוא ואנשיו כבר מגבשים תוכנית עוקפת אשר תמזער את הצורך של אנשיה להתבסס על הגופים הללו.

 

 

רשות מקרקעי ישראל רשות מקרקעי ישראל צילום: אלכס קולומויסקי

 

אריאל יעקבי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה: "המהלך של הקמת החברה לא מבשר על פוליטיקה חדשה, אלא על אותה פוליטיקה ישנה. בהקצאת משאבים נכונה, עובדי משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל יכולים ורוצים לבצע את כל המשימות שממילא את רובן הם מבצעים היום מתוך מטרה לקדם פיתרון למצוקת הדיור בארץ."

 

עו"ד גיל אייזנשטיין קנה, יו"ר רשות מקרקעי ישראל: "אנחנו רואים במהלך הזה סיכול ממוקד לרשות ולעובדיה. עובדי הרשות הם בעלי הניסיון והידע לטפל בכל הנושאים לרבות פדיון קרקע ושיווק. הרפורמה משנת 2009 הביאה לפרישה של מאות עובדים. הנהלת הרשות צריכה לספק לנו את הכלים לעמוד בכל היעדים שנקבעו על ידי הממשלה ומצער שזה לא נעשה עד כה." בוועד רשות מקרקעי ישראל דורשים לבטל את ההחלטה על הקמת החברה וכן לקבל תוספת כוח אדם וכלים לטיפול בנושא.

 

אלי רוזנברג, יו"ר וועד עובדי משרד הבינוי והשיכון: "מדובר בצעד חסר היגיון שכן הקמת חברה חדשה על כל ההיערכות הדרושה לשם כך לרבות גיוס עובדים חדשים שאינם מיומנים וממילא יישענו על משרד השיכון והרשות, רק תעכב את הטיפול בנושא ותביא לבזבוז כספם של משלמי המיסים. המדינה צריכה לתת לנו כלים כדי שנוכל לבצע את כלל המשימות".

 

תגובת משרד האוצר: "לאור משבר הדיור מחד, והצורך של הממשלה לספק מענה לבעיה על ידי הגדלת היצע הדירות מאידך, אישרה הממשלה את הקמתה של חברה ממשלתית, שתיישם את פרויקט הדיור הלאומי, העוסק בהקמת מלאי משמעותי

של יחידות דיור להשכרה. מורכבותו של שוק הנדל"ן ושוק השכירות מחייבים הקמת גוף ביצועי בעל התמחות ייעודית לקידום שוק השכירות ארוכת הטווח, בדומה לחברת "חוצה ישראל" שהוקמה על מנת להקים את כביש 6 שהוגדר כפרויקט לאומי.

החברה הממשלתית לא תפגע בפעילות משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל, אלא תעבוד לצידן בשיתוף פעולה תוך חלוקת תחומי אחריות. הקמת החברה תיתן מענה לתחום חדש בשוק הדיור למגורים בו המדינה לא מעורבות היום ותאפשר לאזרחי ישראל אלטרנטיבה ראויה".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x