שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הקבלנים מציעים: נחזק מבנים בפריפריה תמורת נקודות זיכוי במס

לפי תוכנית שהוגשה לממשלה, קבלנים הבונים במרכז הארץ יוכלו לקבל נקודות זיכוי במס הכנסה תמורת ביצוע פרויקטים של תמ"א 38 בפריפריה

דותן לוי 13:1521.10.13

התאחדות בוני הארץ המאגדת בתוכה את קבלני ישראל הגישה לממשלה תוכנית כלכלית מפורטת המציעה טיפול בתמ"א 38 גם בפריפריה. התוכנית הפכה להיות רלוונטית במיוחד כעת בעקבות שתי רעידות האדמה שנרשמו אתמול (א')בטבריה.

טבריה טבריה צילום: shutterstock

 

התוכנית הנקראת - Tax credit- מבוססת על ביצוע פרויקטים של תמ"א 38 על ידי קבלנים בישובי הפריפריה תמורת קבלת נקודות זיכוי במס על הכנסות של החברה הקבלנית במרכז הארץ . בצורה זו מסבירים בהתאחדות בוני הארץ נוצר צדק חברתי שכן הכנסות המדינה מרווחי הקבלנים במרכז הארץ מממנות הלכה למעשה את חיזוק המבנים באזורי הפריפריה. התוכנית הוצגה למשרד השיכון ולבכירי רשות המסים ובימים אלו היא נבחנת על ידם.

 

מבדיקת ההתאחדות עולה כי יישום השיטה יאפשר חיזוק ותוספת יחידות דיור בפריפריה ובפריפריה של המרכז ובמקביל , המדינה אף תגדיל את הכנסותיה (למרות הזיכוי במס) שכן ייווצר גידול בהכנסות המדינה כתוצאה ממס הרכישה והמע"מ שיוטל על הדירות החדשות שייבנו.

 

כאמור, הפתרון שהציעו בהתאחדות נועד לתת מענה על נושא היעדר כדאיות כלכלית בפריפריה אשר מונע לגמרי את חיזוק המבנים. עם זאת בהתאחדות מדגישים כי התוכנית לא תיתן מענה לחיזוק כלל המבנים בישובים בפריפריה ויש לנקוט במקביל באמצעים נוספים על ידי המדינה לרבות מענקים לבניית תמ"א 38 , ניוד זכויות מהפריפריה למרכז ועוד.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x