$
חדשות נדל"ן

דירה להסתיר

אם משרד המבקר אינו מרוצה מהקמת החברה הממשלתית לדיור הוא צריך לומר זאת בקול ברור. השתיקה שלו אינה ראויה כאן

תומר גנון 08:5721.10.13
הליך הקמת חברת הדיור הממשלתית "דירה להשכיר", שתעלה למשלם המסים 8 מיליון שקל בשנה ועשויה להפוך בקלות לסידור ג'ובים נוח למקורבים, היה צריך להתנהל בשקיפות מוחלטת. זה לא קרה. מבקר המדינה יוסף שפירא פנה לפני כשלושה שבועות לסנדק החברה, שר האוצר יאיר לפיד, בשורה של שאלות שמהן עולה שהוא אינו שבע רצון מהקמת החברה. שפירא ביקש לדעת למשל האם נבחנו חלופות להקמתה; האם הוסדרה חלוקת האחריות והסמכות בין החברה לבין הגופים הקיימים כיום והעוסקים בתחום הדיור; או במילים אחרות - למה צריך את החברה הזאת בכלל?

 

אורי שני ויוסף שפירא. אם המבקר חושב שהקמת החברה תהפוך לקרקע פורה להעדפת מקורבים כדאי שיאמר זאת בקול ברור אורי שני ויוסף שפירא. אם המבקר חושב שהקמת החברה תהפוך לקרקע פורה להעדפת מקורבים כדאי שיאמר זאת בקול ברור צילום: עטא עוויסאת

 

שפירא קיבל תשובות מלפיד. אבל לעיני הציבור, לפחות באופן רשמי, הן לא נחשפו. למה? בלשכת המבקר טוענים שהם אינם מפרסמים מידע שהם מקבלים מגופים מבוקרים. במשרד האוצר אמרו שאת מה שיש להם לומר בנושא הם מסרו למבקר. כמה נוח. המבקר מנסה לשמור על כבוד מבוקריו, ומשרד האוצר מנסה לשמור על כבוד משרד המבקר. מאוד מנומס מצדם. רק שהם שכחו שמי שיממן פה את החגיגה הוא הציבור, ולו מגיע דין וחשבון לפני שמאשרים את הקמת החברה, ולא אחרי.

 

אם משרד המבקר אינו מרוצה מהקמת החברה הוא צריך לומר זאת. ואם לפיד חושב שחברת דיור חדשה תפתור את משבר הדיור - יתכבד, ינמק ויפרסם את תשובותיו למבקר. השתיקה אינה ראויה כאן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x