שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

גבעתיים: תוכנית פינוי-בינוי בדרום העיר תוכרז פרויקט התחדשות עירונית

מדובר בפרויקט של חברת גינדי השקעות ברחוב ההסתדרות במסגרתו ייבנו כ-700 דירות חדשות במקום 170 הדירות הקיימות; ההכרזה תאפשר ליזמים הטבות במסים

דותן לוי 16:0620.10.13

משרד השיכון אישר את תוכנית הפינוי-הבינוי בדרום גבעתיים להכרזה בממשלה. המשמעות המיידית היא כי הפרויקט הוכרז כהתחדשות עירונית והממשלה תעביר תקציב של 2 מיליון שקל לאחר ההכרזה.  

מדובר במתחם בצפון רחוב ההסתדרות שאושר לפני כחצי שנה בוועדה המקומית גבעתיים. במסגרת התוכנית יבנו 3 בניינים בני כ-40-35 קומות ובסך הכל כ-700 יח"ד חדשות, במקום 6 בניינים הקיימים כיום (ההסתדרות 11-3), בהם 168 יח"ד שייהרסו. בנוסף, יתווספו מבני ציבור רבים במסגרת התוכנית. יזמי התוכנית הם חברת גינדי השקעות והאדריכלית היא רותי הרשקוביץ.

 

הוועדה הבינמשרדית להתחדשות עירונית במשרד השיכון החליטה כי המתחם בגבעתיים עמד בתנאים ההכרחיים, ונכלל בין המתחמים שעליהם תמליץ לממשלה על הכרזתם. בתחום הפינוי- בינוי פועלים כיום שני מסלולים עיקריים, מסלול הכרזה ומסלול מיסוי.

 

פרויקט אחר של פינוי-בינוי בגבעתיים פרויקט אחר של פינוי-בינוי בגבעתיים צילום: חן גלילי

 

מסלול המיסוי פועל מתוקף חוק מיסוי מקרקעין ומטרתו לתמרץ תהליכים של התחדשות עירונית המתבצעים בכוחות השוק הפרטי בלבד. יחד עם זאת במסגרת מסלול זה ניתן לפנות לוועדה להתחדשות עירונית הפועלת בתיאום עם נציגי רשות המסים ומע"מ ולבקש את המלצתה לממשלה לעניין הכרזה על מתחם כמתחם פינוי-בינוי או עיבוי במסלול מיסוי לתקופה של שש שנים.

 

הכרזת הממשלה מקנה כאמור הטבות הנוגעות לעסקות המבוצעות על ידי הדיירים המפוּנים במס שבח, במס רכישה ובמע"מ על שירותי הבנייה וכן היא מאפשרת את דחיית המועד הקובע את חבות המס.

 

התוכנית המדוברת משתרעת על שטח של 26 דונם וממוקמת מדרום לקניון גבעתיים, ממערב לגן רבקה, ומצפון מזרח לתכנית פינוי-בינוי של כל מתחם ההסתדרות, שהיא כיום התוכנית הגדולה ביותר בישראל. התוכנית תאפשר התנעת הבנייה החדשה ללא הריסת המבנים הקיימים בבת אחת, ועם פינוי הדרגתי של הדיירים מבתיהם, והיא כוללת הרחבה
ותוספת של מבני ציבור ושטחי מסחר לטובת התושבים באזור.

 

בתחילת פברואר 2013 התקיימה ישיבת עבודה בוועדה המחוזית בראשות מתכננת המחוז אדר' נעמי אנג'ל, והצוות המקצועי במנהל התכנון גם משרד החינוך העביר את התייחסותו לפרויקט , במסגרתו יש צורך להקצות שטח של 1.5 דונם למוסדות חינוך בהם צפויים ללמוד 42 ילדים חדשים.

 

בנוסף, התוכנית הגדולה בארץ לפינוי-בינוי ברחובות ההסתדרות ואדמית בעיר, שעתידה להוסיף אלפי יחידות דיור בשנים הקרובות, תיקלט בוועדה המחוזית במהלך נובמבר הקרוב. זאת, לאחר שכבר הופקדה בעבר והעירייה ערכה בה מקצה שיפורים, בעיקר בכל הקשור לבעיות תנועה. במתחם יבנו 2,769 יחידות דיור בשטח ממוצע של 100 מ"ר לדירה. כיום בנויות שם 923 דירות שיכון ישנות בבנייני רכבת, ששטח כל אחת מהן הוא 70-60 מ"ר.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x