שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מטפסים לגובה: בישראל נבנות 13 אלף דירות במגדלים

מדובר בבניינים שמעל 16 קומות; נתניה מובילה עם 1,858 דירות בבנייה פעילה, תל אביב במקום השני ופתח תקווה במקום השלישי

דותן לוי 12:2714.10.13

מצוקת הקרקעות והביקושים לדיור במרכז הארץ, לצד מלאי הקרקעות ההולך ואוזל ברשויות המקומיות מביא את הצורך לשינוי קו הרקיע הנדל"ני. ניתוח נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס), מעלה כי בישראל יש כיום מעל ל- 13,120 יחידות דיור הנבנות במגדלי מגורים בני 16 קומות ומעלה.

 

בחינת הדירות הנמצאות בבנייה פעילה במגדלי מגורים העולים לגובה, מעלה כי העיר נתניה נמצאת במקום הראשון עם בנייה פעילה של 1,858 יח"ד בבניינים בני 16 קומות ומעלה. העיר תל אביב- יפו דורגה במקום השני עם בנייה פעילה של 1,670 יח"ד ואל המקום השלישי הגיעה פתח תקווה עם בנייה פעילה של 1,505 יח"ד בבניינים בני 16 קומות ומעלה. עוד ערים המופיעות בדירוג הבנייה לגובה הן: הוד השרו ן- מקום 4, רמת גן - מקום 5, אשדוד - מקום 6, ראשון לציון - מקום 7, חולון - מקום 8, ירושלים - מקום 9 ובמקום ה - 10 העיר חיפה.

 

מגדל איילנדה בנתניה מגדל איילנדה בנתניה

 

לדברי היזם יעקב בריגה, בעלים ומנכ"ל חברת בריגה הבונה את מגדל דוד ומגדל YAM בנתניה, "העיר נתניה מציעה מבנים בסטנדרטים השמורים לערים הגדולות בעולם. חלק גדול מהמבנים נבנים לגובה ובכך מאפשרים אבסולוטית הרבה יותר שטחים ירוקים על הקרקע'".

 

בעיר חולון, שכונת מגדלים בשדרה הקפיצה אותה למקום ה-8 בדירוג הארצי, בשכונה זו עתידות להבנות כ-1,600 יח"ד במגדלים בלבד. אבי ביתן, סמנכ"ל השיווק בחברת מנרב, הבונה את מגדל מנרב המתנשא לגובה 24 קומות בשכונה אמר, "גובה מתקשר אסוציאטיבית למשהו חיובי ואיכותי. בבנייני מגורים - ככל שאתה עולה במניין הקומות, אתה אמנם משלם יותר, אך גם מקבל נוף מרשים יותר, זרימת אוויר טובה יותר ומרחב של שקט ופרטיות. לא בכדי קומה גבוהה יותר משמעה סטאטוס גבוה יותר". אחת הערים אשר נמצאות בתחתית הרשימה היא בת ים אך בעירייה טוענים כי מצב זה עומד להשתנות, לפי מנכ"ל עיריית בת ים, עו"ד ארז פודמסקי שקד, "לבת ים אין קרקעות פנויות לבנייה להתרחב אליהן, ולכן הוחלט על צמחיה פנימה, ציפוף העיר ובניית נדל"ן למגורים לגובה בתצורה של מגדלי מגורים".

 

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x