שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

אחרי הפסקה של 8 שנים עמיגור חוזרת לבנות דיור מוגן וציבורי לקשישים

עם חידוש המימון מצד המדינה תקים חברת הדיור עמיגור שלושה פרויקטים לדיור ציבורי לקשישים שמקבלים קצבת ביטוח לאומי ושלא מחזיקים ולא החזיקו דירה בבעלותם. המבנים, שיוקמו בכפר סבא, קריית אונו ותל אביב, יכללו יחד 281 דירות

דותן לוי 07:2512.08.13

אחרי הפסקה של יותר משמונה שנים בבניית פרויקטים תקים חברת הדיור עמיגור שלושה פרויקטים הכוללים יחד כ־281 יחידות דיור, כך נודע ל"כלכליסט". הפרויקטים, הכוללים שירותים שונים לקשישים כמו דיור מוגן, ייבנו בערים קריית אונו, כפר סבא ותל אביב. במקביל מגבשת החברה, שהיא חברה־בת של הסוכנות היהודית, פרויקט נוסף בירושלים.

 

עוד על ההתמודדות עם העלייה במחירי הדיור, בוועידה הכלכלית הלאומית ב-28 באוגוסט - מושב מיוחד בהשתתפות ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי. להרשמה לחצו כאן

 

במסגרת הפרויקט בכפר סבא החלה עמיגור בהקמתו של בניין בן 101 דירות המיועדות ל־129 קשישים, רובם ניצולי שואה, ברחוב משה דיין 28 בשטחו של בניין קיים במגרש בבעלות הסוכנות. עלות הקמת המבנה היא כ־11 מיליון דולר.

בקריית אונו מדובר בפרויקט שכולל 71 יחידות דיור במתווה של תמ"א 38. החברה תוסיף שלוש קומות למבנה של דיור ציבורי שבבעלותה ב־6.8 מיליון דולר. כמו כן, בתל אביב מתוכנן פרויקט בדרך השלום אשר יכלול 109 יחידות דיור, ועלות הקמתו מוערכת ב־12 מיליון דולר.

 

 

עצירת הבנייה של עמיגור נבעה בין היתר מהפסקת המימון מצד המדינה, הן בהיבט של בניית פרויקטים והן במימון שכר הדירה של דיירי הפרויקטים. אלא שמאז המחאה החברתית ומסקנות ועדת טרכטנברג החליטה המדינה להחזיר את הסיוע בשכר הדירה, ומשרד הקליטה ישתתף במימון 26% מבניית הפרויקטים. כספי הפרויקט יגיעו מקרן ויינברג (30%), הקרן הפילנתרופית היהודית הגדולה בעולם, מוועדת התביעות של ניצולי השואה (30%) ומתורמים קטנים יותר שמגייסת הסוכנות.

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: shutterstock

 

מלבד משרד הקליטה שותף לפרויקטים משרד השיכון. דמי השכירות החודשיים בפרויקטים יהיו 220 שקל לקשיש בודד או 320 שקל לזוג. התנאים לזכאות למגורים: קשישים שמקבלים קצבת ביטוח לאומי או הבטחת הכנסה; ללא דירה בבעלותם בהווה או בעבר; ולא סיעודיים. את בחינת הזכאות עורך משדר הקליטה.

 

הבנייה בדיור הציבורי גוועה עם השנים שלא במסגרת החלטה מסודרת, אלא בשל סדרי עדיפויות בהעברת תקציבים, ומאז 2004 הפסיקה הבנייה מהסוג הזה לחלוטין. לפני כמה חודשים, ביוזמת שרת הקליטה והעלייה סופה לנדבר, התקבלה החלטה להכשיר בנייה של כ־4,000 יחידות דיור חדשות. 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x