$
חדשות נדל"ן

אריאל: 1,200 יח"ד ייבנו ביו"ש ובי-ם; לפיד: "המכרזים עתה - טעות כפולה"

המכרזים הם לבנייה כ-800 דירות בשכונות גילה, הר חומה ופסגת זאב בירושלים ועוד 400 יח"ד באריאל, באפרת, מעלה אדומים ובביתר

עינת פז-פרנקל וחן פונדק 13:4511.08.13

בעת שראש הממשלה מחלים מניתוח וישראל יושבת לשולחן המו"מ עם הפלסטינים שמתנגדים נחרצות לבנייה בשטחים, שר השיכון יצא הבוקר (א') בהודעה דרמטית על שיווק קרקעות לבניית 400 יחידות דיור ביהודה ושומרון, ועוד כ-800 בירושלים. 

"ממשלת ישראל פועלת להורדת יוקר המחייה בכל חלקי מדינת ישראל. אף מדינה בעולם לא מקבלת תכתיבים ממדינות אחרות היכן מותר לה לבנות והיכן לא", מסר אריאל. "אנו נמשיך לשווק דירות ולבנות בכל רחבי הארץ, בנגב בגליל ובמרכז כדי לענות על צרכי כל תושבי מדינת ישראל. זה הדבר הנכון כעת, הן מבחינה ציונית והן מבחינה כלכלית".

 

מלשכת שר השיכון נמסר כי המכרזים – שתואמו מראש עם לשכת ראש הממשלה, יפורסמו באתר רשות מקרקעי ישראל בהמשך היום.

 

בנייה באריאל (ארכיון) בנייה באריאל (ארכיון) צילום: יריב כץ

 

המכרזים הם לבניית 400 דירות בשכונת גילה בבירה, בחומת שמואל (הר חומה) תשווק קרקע ל- 210 דירות חדשות, בפסגת זאב ל-183 דירות ובסך הכל בירושלים - 793 דירות. בהתנחלויות תשווק קרקע לבניית קרוב ל-400 דירות: באריאל ישווקו 117 דירות, באפרת 149 דירות, במעלה אדומים 92 ובביתר 36 דירות חדשות.

 

בנייה בהר חומה (ארכיון) בנייה בהר חומה (ארכיון) צילום: בלומברג

 

ראש העיר ירושלים ניר ברקת בירך על שיווק הקרקעות בבירה. "בנייה חדשה בירושלים היא הכרחית להתפתחות ולחיזוק העיר ולמתן אפשרות לצעירים לגור ולרכוש בה דירה. עלינו להמשיך ולהאיץ בשנים הקרובות עוד ועוד יחידות דיור בכל רחבי העיר ולכל המגזרים".

 

בחודש שעבר הצהיר אריאל על כוונותיו לבנות 10,000 יחידות דיור בשטחים: "פתרון מיידי למצוקת הדיור יושג רק על ידי בנייה מסיבית בירושלים וביהודה ושומרון", אמר אז שר השיכון בוועדת הכספים בהצגת תקציב משרדו לשנים 2013–2014. "בית אריה, עופרים, אלקנה ויישובים נוספים הם מרכז הארץ ואנחנו ערוכים לשווק שם 10,000 יחידות דיור מיידית", הצהיר אז 

 

בתגובה אמר שר האוצר יאיר לפיד: "פרסום המכרזים לשיווק 1,200 יחידות דיור במזרח ירושלים ובגושי ההתנחלויות הגדולים בעת הזו הוא טעות כפולה. את הפתרונות לבעיית הדיור צריך ליישם באזורי הביקוש וזו מטרת קבינט הדיור. בנוסף, השימוש במשאבים המיועדים לדיור למעמד הביניים כדי להתריס התרסה מיותרת אל מול האמריקאים ולתקוע מקלות בגלגלי שיחות שלום אינה נכונה ואינה מועילה לתהליך".

 

יו״ר האופוזיציה שלי יחימוביץ׳ קראה לנתניהו, ללפיד וללבני להטיל וטו על המהלך של השר אורי אריאל לפני שיגרם נזק מהותי לתהליך שאפילו טרם החל: "על נתניהו להחליט בראש של איזו ממשלה הוא עומד - ממשלה שחותרת להסכם מדיני או ממשלה שחותרת לסכל כל אפשרות להסכם כזה. הודעתו של השר אורי אריאל היא "אצבע בעין" לארה"ב, לאירופה, לפלשתינים ולרוב המכריע של אזרחי ישראל שחפצים בשלום. אף שאין שום משמעות מעשית להודעה, היא מטרפדת באלימות את ניצני ההכרה והתמיכה הבינלאומית שאנו זוכים להן בזכות הנעת המו"מ. מקוממת שבעתיים העובדה כי הממשלה לא נקפה אצבע כדי להקל ולו במעט על המצוקה הקשה של זוגות צעירים המבקשים לרכוש קורת גג לראשם, ואת האנרגיות שלה היא ממשיכה להשקיע בהתנחלויות כאילו דבר לא השתנה".

 

יו"ר מרצ זהבה גלאון הוסיפה: "בניית אלפי יחידות דיור בהתנחלויות היא מטען צד שמניחה הממשלה לחיסול המשא ומתן עוד לפני שהחל. לא יהי הסכם עם הפלסטינים כל עוד תימשך הבנייה בהתנחלויות. לא יהיה הסכם שלום שאינו מבוסס על קווי 67 עם חילופי שטחים וחלוקת ירושלים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x