$
חדשות נדל"ן

הוועדה המקומית של הרצליה אישרה להפקדה את תוכנית גליל ים

התוכנית תכלול 3,000 יחידות דיור שיבנו על 469 דונם; 20% מיחידות הדיור יהיו קטנות; הקיבוץ יקבל 700 יחידות דיור

דותן לוי 16:1107.08.13

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בהרצלייה אישרה הבוקר להפקדה את תכנית רשות מקרקעי ישראל לבניית 2,943 יחידות חדשות ושטחי תעסוקה בנפח של 100 אלף מ"ר לבנייה בדרום מזרח צומת שבעת הכוכבים.

 

השכונה החדשה תשתרע על שטח של כ-469 דונם ותיבנה סביב פארק מרכזי בשטח 210 דונם אשר ישלים את מערך השטחים הציבוריים באזור. תוכנית השכונה החדשה תכלול 20% יחידות קטנות. לפני כשנה אישרה ועדת הדיור הלאומית (וד"ל) תוכנית נוספת שנמצאת על קרקעות גליל ים הכוללת כ-1,075 יחידות דיור כך שבסופו של דבר יבנו על הקרקעות הסמוכות לקיבוץ כ-4,000 יחידות דיור.

 

 

קרקעות גליל ים. נתקלה בהתנגדויות רבות קרקעות גליל ים. נתקלה בהתנגדויות רבות צילום: עמית שעל

 

תוכנית גליל ים עברה גלגולים רבים ונתקלה בהתנגדויות רבות ובהם התנגדותם של בעלי קרקעות סמוכות וארגונים ירוקים. הסכם ראשון לתוכנית נחתם בחודש יולי 2010 בין רשות מקרקעי ישראל (לשעבר- מינהל מקרקעי ישראל) עם קיבוץ גליל ים והסדיר את השבת קרקע שעברה שינוי יעוד מחקלאי למגורים, לרשות מקרקעי ישראל והגדרת יחידות הדיור המוקצות לקיבוץ.

 

במסגרת ההסכם הוחלט להקצות לקיבוץ 700 יחידות דיור, מהן 660 יחידות יצאו לשיווק על ידי הקיבוץ. בימים אלו מכין מרחב עסקי תל אביב של רשות מקרקעי ישראל את שיווק יתרת יחידות הדיור בתכנית שאושרה. בשלב הראשון ישווקו 215 יחידות דיור לזוגות צעירים במסלול מחיר למשתכן ועוד 75 יחידות דיור במכרז פומבי לכלל הציבור.

 

גילי טסלר, מתכננת מחוז תל אביב ברשות מקרקעי ישראל, ציינה כי מדובר בתכנית חלוץ בה לעיריית הרצלייה הסמכות להפקיד ולאשר את התכנית במסגרת הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בלבד.

 

ובינתיים בדרום: נחתם הסכם "קריית גת תחילה" 

 

במקביל לאישור התוכנית נחתם אתמול לוח זמנים שיקצר בחצי את הקמת שכונה בת 7,598 יח"ד בצפון קריית גת במסגרת הסכם שנקרא – "קרית גת תחילה". על ההסכם חתמו שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן וראש העיר אבירם דהרי שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן וראש העיר אבירם דהרי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x