חדשות נדל"ן

מבני תעשיה תובעת 30 מיליון שקל מהמינהל בעניין קרקעות בהוד השרון

לטענתה, מינהל מקרקעי ישראל לא עמד בסיכום לשינוי ייעוד של קרקע לתעשיית היי-טק

יצחק דנון ודותן לוי 07:0218.07.13

חברת מבני תעשיה שבשליטת אליעזר פישמן תובעת את מינהל מקרקעי ישראל ואת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הוד השרון על נזקים של כ־30 מיליון שקל, שנגרמו לה לטענתו מהפרת הסכם פיתוח שנחתם בינה לבין המינהל להקמת מבנה לתעשיית היי-טק. 

 

התביעה היא שלב נוסף במערכה המשפטית שמנהלת החברה נגד המינהל על הקרקע המדוברת. באוקטובר 2008 הגישה מבני תעשיה תביעה נגד המינהל והוועדה המקומית שבה נטען שעל סמך המצגים שהוצגו לה בהסכם הפיתוח היא רכשה תמורת 14 מיליון שקל את המגרש באזור התעשייה של הוד השרון להקמת המבנה. בעקבות הליכי גישור הודיעה הוועדה המקומית לחברה שבשלו התנאים להגשת בקשה להיתר בנייה לתעשייה ושבדעתה להמליץ על מתן היתר לשימוש חורג לצורכי תעסוקה, לרבות תעשיית היי-טק, בכפוף לכך שמבני תעשייה תקדם תוכנית לשינוי ייעוד המקרקעין לתעסוקה.

 

הוד השרון (לצילום אין קשר לידיעה) הוד השרון (לצילום אין קשר לידיעה) צילום: עמית שעל

 

בעקבות כך נחתם הסכם פשרה בין הצדדים שקיבל תוקף של פסק דין בבית המשפט. ההסכם קבע בין היתר שמבני תעשיה תהיה רשאית להגיש את התביעה מחדש בתוך ארבע שנים מאישור ההסכם.

 

עתה טוענת מבני תעשיה שהקרקע עדיין עומדת בשיממונה ושהוועדה המקומית עשתה כל שלאל ידה כדי להתחמק ולדחות את הדיון בבקשתה. רק לאחר כשנה וחצי הסכימה הוועדה לדון בבקשה להיתר בנייה ובסופו של דבר החליטה לדחותה ללא כל הצדקה שבדין, בניגוד להתחייבותה ולסיכומים שאליהם הגיעה עם מבני תעשיה. מבני תעשיה טוענת עוד כי בחלקות שכנות לקרקע שלה שעליהן חל מצב תכנוני זהה, ניתנו היתרים שלפיהם הוקמו מבני תעשייה שאינם קשורים לחקלאות ומבנים לתעשייה עתירת ידע. מכאן, נאמר בעתירה, כי הוועדה המקומית הפלתה לרעה את מבני תעשיה.

 

ממינהל מקרקעי ישראל נמסר בתגובה כי התביעה של מבני תעשיה טרם התקבלה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x