$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

ליאורה עופר מכרה מיני-פנטהאוז בטיילת בת"א - תמורת 47 מיליון שקל

איש העסקים גבי תמן, שרכש את הנכס בפרויקט הרברט סמואל 10: "במונקו אני גר מעל משפחת עופר, בתל אביב הם יגורו מעליי"

עינת פז-פרנקל 07:0015.07.13

איש העסקים גבי (גבריאל) תמן רכש דירה שתשתרע על הקומה ה־19 כולה בפרויקט מגורי היוקרה הרברט סמואל 10 בתל אביב בעבור 47 מיליון שקל. מגדל היוקרה, שיזמו האחים עופר, מוקם בימים אלה בחוף הים בתל אביב.

מדובר באחת מעסקאות הנדל"ן למגורים היקרות ביותר שהתבצעו בישראל מאז מכר דיוויד פדרמן את הווילה שלו בכפר שמריהו ב־55 מיליון שקל באפריל השנה, ובאחת מחמש הדירות היקרות ביותר שנרכשו בישראל מאז יולי 2012.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אתמול אמר תמן כי קנה מאשת העסקים ליאורה עופר את יחידת הדיור, המשתרעת על 500 מ"ר, ב־47 מיליון שקל ברמת המעטפת, ויצטרך להשקיע עוד "כמה מיליוני שקלים" בעיצוב הדירה, שאחראית לו האדריכלית אורית שלזינגר.

 

גבי תמן. "העסקה טובה יותר למוכר" גבי תמן. "העסקה טובה יותר למוכר"

 

על הדירה שילם תמן - שעשה את הונו בהשקעות נדל"ן מוסדיות באירופה באמצעות החברה The Gabriel Tamman Group - סכום יוצא דופן של 94 אלף שקל למ"ר. "זה מחיר גבוה, העסקה טובה יותר למוכר ופחות לי, אבל אם אני רוצה משהו אני קונה אותו", אמר תמן ל"כלכליסט".

 

תמן, אחיו של המיליארדר ליאון תמן, מתגורר בז'נבה ויש לו בתים גם במונקו ובלונדון; כעת יהיה לו בית נופש בתל אביב. בפנטהאוז שבפרויקט עתיד להתגורר בן דודה של ליאורה עופר, אייל עופר. תמן התייחס לשכנים: "הכרתי את סמי עופר. בני משפחת עופר הם אנשים טובים. הם שכנים שלי במונקו, שם אני גר מעליהם; בתל אביב הם יגורו מעליי".

 

בשנת 2010 פורסם כי אייל עופר רכש את הפנטהאוז הדו־מפלסי בקומות 20–21 בפרויקט הרברט סמואל 10 ב־115 מיליון שקל. ואולם, הרכישות של אייל וליאורה עופר לא רשומות במאגר העסקאות של רשות המסים, מכיוון שככל הנראה מדובר בעסקת בעלים בתוך החברה הפרטית עופר השקעות שבשליטת ליאורה עופר ואייל עופר.

 

"אני מייעץ לכל יהודי בחו"ל לקנות בית בארץ. אני בטוח שהרבה כמוני יבואו לישראל", אמר תמן. הוא הדגיש: "אני מקווה שיהיה בארץ דיור בר־השגה. כיום אין מספיק דירות שאנשים יכולים להרשות לעצמם. אני ארגיש טוב יותר בביתי אם אדע שאנשים אחרים מוצאים בתים לגור בהם וזה בהישג ידם". תמן מקווה שדירתו תהיה מוכנה בחג סוכות הבא, בעוד כשנה.

 

הרברט סמואל 10. 94 אלף שקל למ"ר הרברט סמואל 10. 94 אלף שקל למ"ר צילום: אוראל כהן

 

תמן, שבעבר פורסם כי היה בין התורמים לקמפיינים פוליטיים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ציין שעברו שנים מאז נפגש עם נתניהו, אך הוא סבור כי הוא "מייצג את ישראל בכבוד בעולם".

 

ככל נראה תמן שילם מחיר גבוה מאוד על הקומה שרכש. העסקה היקרה ביותר אחרי הדירה של תמן היא דירה בקומה השביעית, שמשתרעת כמובן על אותו שטח (500 מ"ר ברוטו), שנרכשה ב־30 מיליון שקל "בלבד" בשנת 2010. עובד זנגי, מומחה לשיווק דירות יוקרה, אומר שהמחירים על ציר הירקון נעים בין 80 אלף ל־90 אלף שקל למ"ר ו"מדובר בעסקה יקרה גם ביחס לרחוב הירקון המבוקש".

 

דירות נוספות שנמכרו לאחרונה בפרויקט: דירה של 200 מ"ר נמכרה ב־2012 תמורת 20 מיליון שקל; דירה בשטח דומה בקומה השנייה נמכרה לאחרונה ב־12.7 מיליון שקל. שאר הדירות (בסך הכל 32 עסקאות שנרשמו), נעות בין 12 ל־18 מיליון שקל.

 

בחברת עופר נכסים סירבו למסור כמה דירות נותרו למכירה בפרויקט ולהתייחס לפרטי העסקה עם תמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x