$
חדשות נדל

הפתרון של שר השיכון למצוקת הדיור: 10,000 דירות בשטחים

אורי אריאל אמר בדיון וועדת הכספים היום כי מצוקת הדיור תיפתר רק על ידי בנייה מאסיבית בירושלים וביהודה ושומרון וכי המשרד ערוך לשיווק קרקעות מיידי באזורים אלה. ח"כ זהבה גלאון תקפה אותו בתגובה: "זה תירוץ חדש להמשך הבנייה בגושים"

עינת פז-פרנקל 13:1410.07.13
"פתרון מיידי למצוקת הדיור יושג רק על-ידי בנייה מסיבית בירושלים וביהודה ושומרון", כך אמר היום שר השיכון אורי אריאל בדיון בוועדת הכספים של הכנסת, בעת הצגת תקציב משרדו לשנים 2013 – 2014. "בית אריה, עופרים, אלקנה ויישובים נוספים הם מרכז הארץ ואנחנו ערוכים לשווק שם 10,000 יחידות דיור מיידית".

 

 

חברו לסיעת הבית היהודי, יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי, אמר ש"חיפוש פתרון למצוקת הדיור מבלי לקחת בחשבון את יהודה ושומרון הוא חסר תוחלת".

 

בתגובה, תקפה ח"כ זהבה גלאון (מר"צ) את אריאל על דבריו, ואמרה: "זה תירוץ חדש להמשך הבנייה בגושים". גלאון ביקרה את הסכום המופיע בספרי התקציב - 56.5 מיליון שקל, שיוזרמו בשנים 2013-2014 לאבטחת מתנחלי מזרח ירושלים, ואמרה כי במקום "חברת אבטחה פרטית לאנשים שבנו שם בתים משיקולים פוליטיים" ניתן להזרים את הכספים הללו לטובת בניית דיור ציבורי.

 

היישוב אלקנה. פתרון למצוקת הדיור או תירוץ לבניית הגושים? היישוב אלקנה. פתרון למצוקת הדיור או תירוץ לבניית הגושים? צילום: צביקה טישלר

 

"עשרות אלפי אנשים בסכנת קריסה"

 

בהמשך הדיון, תקף אריאל את כוונת הממשלה להעלות את מס הרכישה על "משפרי הדיור" – רוכשי דירות שבבעלותם היתה בעבר דירה - ודרש להחזיר את "מענקי הפריפריה" בסך של עד 100 אלף שקל לרוכשי דירה ראשונה ב-27 ערים בפריפריה.

 

עוד בדיון, אמר ח"כ איציק שמולי (העבודה) כי "נדרשת התערבות יותר נחושה של הממשלה בשוק הדיור. ישראל נמצאת מאחור בהשקעה הממשלתית בסיוע לדיור בהשוואה למדינות ה- OECD". ח"כ דב חנין (חד"ש), אמר כי אם יהיה מיסוי על משכירי דירות, המהלך יפגע בשכבה חלשה של שוכרי דירות.

 

ח"כ יצחק כהן (ש"ס), לשעבר סגן שר האוצר, אמר כי "שוק הדיור בנקודת רתיחה. מחירי הדירות לא ריאליים, המשכנתאות גבוהות ובסוף, כשמחירי הדירות ירדו, אנשים ימשיכו לשלם כל החיים משכנתאות גבוהות כשערך הדירה ירד". כהן קרא אל אריאל: "עשרות אלפי אנשים בסכנת קריסה ועליך כשר השיכון רובצת האחריות לומר לציבור את האמת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x