חדשות נדל"ן

העיכובים הסתיימו: חברת באמונה החלה בהקמת הפרויקט בעג'מי

קידומו של הפרויקט נעצר בעבר בשל עתירה שהוגשה לבית המשפט אשר טענה שמדובר באפליה כיוון שהפרויקט שווק לרוכשים מהציבור הדתי לאומי; חברת באמונה: למרות העיכובים הרוכשים הרוויחו

דותן לוי 15:1809.07.13

אחרי עיכובים של 5 שנים חברת באמונה המשווקת דירות לציבור הדתי תחל בקרוב בהקמת הפרויקט ברחוב בית פלט שבשכונת עג'מי ביפו. בימים אלה מוציאה החברה מכרז לקבלני ביצוע בסיווג ג' 3 ומעלה לצורך הקמת הפרויקט והערכות הן כי האכלוס יתאפשר בעוד כשנתיים מהיום.

בנייה בשכונת עג'מי (ארכיון) בנייה בשכונת עג'מי (ארכיון) צילום: גלעד קוולרציק

 

הפרויקט של באמונה בעג'מי תפס כותרות לפני כחמש שנים, במאי 2009, אז זכתה החברה במכרז של מינהל מקרקעי ישראל לרכישת קרקע ברחוב בית פלט בשכונת עג'מי ביפו. הדירות בפרויקט שווקו באמצעות עמותת רכישה לפי מחיר של 980 אלף שקל לדירת ארבעה חדרים. עם זאת זמן קצר לאחר רכישת הקרקע ושיווק הדירות, הוגשה עתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים על ידי האגודה לזכויות האזרח וארגונים נוספים שטענו כי החברה מייעדת את הדירות לרוכשים הנמנים על הציבור הדתי-לאומי ולכן מדובר באפליה.

 

בעתירתם ביקשו מבית המשפט להורות למינהל לבטל את הסכם החכירה. ההליך המשפטי נמשך למעלה משנה והגיע לכל הערכאות כולל בית המשפט העליון. בתחילת 2011 דחה בית המשפט העליון את עתירת האגודה לזכויות האזרח וקבע כי החברה תוכל להקים פרויקט מגורים המיועד לאוכלוסייה הדתית, אף ששיווק כזה מהווה מעין אפליה לאוכלוסיות שונות ובעיקר לאוכלוסייה הערבית המקומית. לפני כשנתיים דחה בית המשפט לעניינים מינהליים בחיפה עתירה דומה שהגישה האגודה לזכויות האזרח נגד החברה בטענה לשיווק מופלה בעכו. גם אז דחה בית המשפט את העתירה.

 

הפרויקט יכלול שלושה בניינים בני 3 קומות ושתי קומות מרתף כל אחד ובסך הכל 20 דירות בנות 4-5 חדרים ופנטהאוזים. לדברי ישראל זעירא, מנכ"ל באמונה, בעקבות העיכובים חברי הקבוצה נדרשו להוסיף 10% ממחיר הדירה. עם זאת, גם היום, על אף הזמן שחלף הפרויקט משתלם מאד לכל הצדדים בשל עליות המחירים שרשמה השכונה.

 

"מי שקנה בפרויקט עשה עסקה משתלמת ביותר. אנחנו שיווקנו דירות ארבעה חדרים ב-1.1 מיליון שקל ודירות חמישה חדרים ב-1.3 מיליון שקל לפי 12,000 שקל למ"ר בממוצע. המחירים הללו נמוכים ב-50% ממחיר השוק כיום, כשהדירות משווקות בין 20-24 אלף שקל למ"ר", אמר זעירא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x