$
נדלניסט הורס

נדלניסט הורס - כך פוצצו תשובה ודנקנר 1.2 מיליארד דולר בלאס וגאס

ערוץ הנדל"ן של כלכליסט פותח מדור חדש - נדלניסט הורס - ובו נציג בוידיאו את הריסות המבנים המרשימות ביותר בעולם. את המדור פותח סרטון הריסת מלון פרונטיר בלאס וגאס, אותו רכשו תשובה ודנקנר כדי להקים על הקרקע את מלון הפלאזה. הפרויקט שבק חיים ומה שנשאר ממנו זו חגיגת הפיצוץ של המלון הישן

שירות כלכליסט 09:0605.07.13

בואו נודה על האמת - אין הרבה דברים מרתקים ויפים לצפייה כמו הריסת מבני ענק. חודשים, ולעתים שנים, של בנייה מסתיימים בכמה שניות בעזרת מאות קילוגרמים של חומר נפץ כאשר המבנה מתקפל לתוך עצמו כמו מגדל קלפים מתמוטט.

 

החלטנו להקדיש לפעילות ההנדסית המרתקת הזו מדור חדש שייקרא "נדלניסט הורס" ובו נציג בפניכם את סרטוני פיצוץ המבנים המרשימים ביותר מכל רחבי העולם. את זכות הראשונים אנו מעניקים, איך לא, לשני יזמים ישראלים - יצחק תשובה ונוחי דנקנר, שרכשו בקיץ 2007 את מלון פרונטיר הישן בלאס וגאס, ופוצצו אותו כדי להקים במקומו את אחד הפרויקטים הראוותנים  ביותר בעיר ההימורים - "פלאזה לאס וגאס".

  

תשובה ודנקנר לוחצים על ההדק בלאס וגאס תשובה ודנקנר לוחצים על ההדק בלאס וגאס

 

הפרונטיר היה אחד מאבני הדרך בתולדות לאס וגאס. הוא היה מלון הקזינו השני שנפתח בעיר, ב-1942. שמו נחרת בהיסטוריה האמריקאית כמלון שבו הופיע לראשונה בלאס וגאס, אלביס פרסלי, ב-1956. לאחר שהתיישן והתגמד מול המלונות הענקיים שנבנו סביבו, נסגר המלון הוותיק ביולי 2007 והועמד למכירה.

 

תשובה ודנקנר קנו את הקרקע עליה ניצב הפרונטיר ב-1.2 מיליארד דולר, ותיכננו להשקיע בפרויקט "פלאזה לאס וגאס" 8 מיליארד דולר. "הפרויקט בלאס וגאס יהיה שם נרדף ליוקרה ולאלגנטיות, בדומה לפלאזה בניו יורק", הבטיח אז תשובה.

 

בנובמבר 2007 ניצחו שני היזמים הישראלים על הריסת המלון בטקס ראוותני בנוסח לאס וגאס, שלווה במופע זיקוקי דינור וספירה מתוקשרת לאחור.  

 

הסוף כבר ידוע - משבר הנדל"ן שהתפוצץ ב-2008 גרם לביטול הפרויקט, תשובה ודנקנר מחקו את ההשקעה והפסידו מאות מיליונים, הבנקים לקחו מהם את הקרקע, ומן הפרויקט השאפתני הזה נשאר שדה חרוש  והסרטון של פיצוץ המלון. הרי הוא לפניכם.

 


 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x