$
חדשות נדל"ן

אלקטרה נדל"ן יוצאת מקנדה: מעמידה למכירה את כל נכסיה המניבים במדינה

מדובר בשבעה בנייני משרדים בעיר מונטריאול, ששוויים נאמד ב-598 מיליון שקל. לכשימכרו בנייני המשרדים להשכרה, תישאר החברה בקנדה לצורך ייזום בנייה בלבד

עינת פז-פרנקל 10:4917.06.13

חברת אלקטרה נדל"ן מעמידה למכירה את כל נכסיה המניבים בקנדה הכוללים שבעה בנייני משרדים בעיר מונטריאול, ששוויים נאמד ב-598 מיליון שקל, כך מדווחת היום החברה לבורסה.

מה דעתך על מניית אלקטרה נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
כנגד הנכסים המיועדים למכירה ישנה יתרת הלוואות בנקאיות בסך 343 מיליון שקל, כך שהחברה צפויה לעודף תזרימי של 255 מיליון שקל, לפני מס, עם השלמת מהלך המכירה. תהליך המכירה צפוי להסתיים במהלך הרבעון הרביעי של השנה.

 

לכשימכרו בנייני המשרדים להשכרה, תישאר אלקטרה נדל"ן בקנדה לצורך ייזום בנייה בלבד. לחברה פרויקט במסגרתו הסבה בניין משרדים במונטריאול לבניין מגורים, המכיל 63 דירות עם היקף מכירות צפוי של 238 מיליון שקל. עד כה, מכרה החברה 45 דירות בבניין, והיא צופה כי תשלים את הפרויקט ברבעון הראשון של 2014.

 

מונטריאול, קנדה. שווי נכסי החברה בעיר נאמד ב-598 מיליון שקל מונטריאול, קנדה. שווי נכסי החברה בעיר נאמד ב-598 מיליון שקל צילום: איי פי

 

אתמול הודיעה החברה כי תמכור בניין משרדים במונטריאול ב-67 מיליון שקל, ובספטמבר 2012 מכרה מגרש במונטריאול בתמורה ל-28 מיליון שקל. לדברי שי וינברג, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, "הגענו למסקנה, כי השילוב של הביקושים הגבוהים בשוק הקנדי ורמות המחירים בשוק זה, יחד עם ההערכה כי נכסי החברה בקנדה הגיעו קרוב למיצוי פוטנציאל ההשבחה שלהם, מצדיק מהלך של מימוש הפורטפוליו בקנדה על ידי החברה".

 

וינברג מסר כי, "מכירת נכסים אלה צפויה להניב לאלקטרה נדל"ן תזרימי מזומנים גבוהים ולהביא לשיפור היחסים הפיננסיים של החברה, ואנו מאמינים, כי נשלים מהלך זה עד סוף השנה. לאחר המכירה, תתמקד אלקטרה נדל"ן במספר מצומצם של טריטוריות גיאוגרפיות, ובעיקר בכוונתנו להמשיך ולפעול להמשך הארגון מחדש של נכסינו בגרמניה, ולפתח את הנכסים המניבים ואת הפרויקטים היזמיים בישראל".

 

לאלקטרה נדל"ן מקבוצת אלקו 48 נכסים מניבים, בשיעור תפוסה ממוצע של 92% ובשטח כולל של 800 אלף מ"ר בישראל, בריטניה, גרמניה, שוויץ, ארה"ב וקנדה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x