$
חדשות נדל"ן

הרבור גרופ רכשה בניין למגורים בוירג'יניה ביץ' בכ-35 מיליון דולר

שכר הדירה הממוצע בבניין עומד על כ-1,200 דולר וכולל הוצאות אחזקה. התשואה מוערכת בכ-7%

הרבור גרופ ממשיכה להתרחב בתחום המגורים בארה"ב: החברה השלימה עסקה לרכישת מתחם מגורים בוירג'יניה ביץ' בכ-35 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט" .

 

מדובר במתחם הכולל 265 דירות, חניון צמוד ובו 236 מקומות חניה וחניון ברחוב סמוך הכולל 44 מקומות חניה נוספים ושטח מסחרי.

 

הבניין שהרבור גרופ רכשה בוירג'יניה הבניין שהרבור גרופ רכשה בוירג'יניה

 

המתחם ממוקם מרחק קצר מקו החוף והוא כולל בשטחו גם שתי בריכות שחיה. מחיר השכירות בדירה ממוצעת עומד על כ-1,200 דולר לחודש והמחיר כולל הוצאות אחזקה.

 

ג'י צביבל, מנכ"ל חברת הרבור גרופ, אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי מדובר בבניין שנבנה בשנות ה-50 ועבר מספר שיפוצים במהלך העשורים האחרונים. בשנה האחרונה הושקעו כ-5.5 מיליון דולר בבניין והחברה רכשה את הנכס בידיעה כי תשקיע בשיפוץ נוסף כ-5 מיליון דולר. לדברי צביבל מדובר בנכס איכותי בעיקר בגלל מיקומו הסמוך לים וכן בגלל המצב הסוציואקונומי הגבוה יחסית של תושבי האזור.

 

"ההכנסה הממוצעת באזור עומדת על 80 אלף דולר למשק בית. בתים נמכרים בסמוך לנכס בכ-400 אלף דולר ויש גם בתים בלמעלה ממיליון דולר. לא הייתה בנייה משמעותית למתחמי מגורים להשכרה בשנים האחרונות ולכן השוק אינו מוצף", אומר צביבל ומוסיף כי ההכנסה של משפחה ממוצעת בבניין עומדת על כ-50 אלף דולר בשנה, כך שהוצאות הדיור שלה נעות סביב 25% מההכנסה וכוללות גם אחזקה. במונחים אמריקאיים מדובר במחירים ממוצעים, במונחים ישראליים מדובר ביחסיות שאליה שואפת הממשלה בבואה לקדם דיור בר השגה להשכרה.

 

צביבל מסביר כי בניגוד למצב בארץ, תנאי המימון בארה"ב היום נוחים מאוד. "יש מימון נוח מאוד וזול מאוד בעיקר לעסקאות של 10 מיליון דולר ומעלה. אפשר לקבל ריבית בבנק של פחות מ-3.5% אם אתה משקיע בנדל"ן למגורים. בתנאים כאלה אפשר להרוויח ולכן אני חושב, וזה אולי יפתיע ישראלים רבים, שההשקעה היום בנדל"ן למגורים בארה"ב היא הכי בטוחה, בניגוד למשרדים ועוד יותר לנדל"ן מסחרי", הוא מסכם

בטל שלח
    לכל התגובות
    x