$
חדשות נדל"ן

ענבל אור בדרך לעסקה על מגרש בנמל ת"א

מו"מ מתקדם בין אור לקבוצת יזמים שמוביל רו"ח צביקה רז לרכישת חניון בכניסה לנמל שעליו מיועד לקום בניין בשילוב מגורים וחדרי מלון. ככל הנראה אור אינה מתכוונת לרכוש את המגרש כמארגנת קבוצת רכישה

ענבל אור מנהלת משא ומתן מתקדם עם קבוצת אנשי עסקים מירושלים שמוביל רו"ח צביקה רז לרכישת מגרש בכניסה הצפונית של נמל תל אביב. סכום העסקה המשוער הוא כ־75 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט".  

ככל הנראה, אור לא ניגשה למשא ומתן כמארגנת קבוצת רכישה ובכוונתה לרכוש את המגרש באמצעות חברת ענבל אור עתיד המגורים של ישראל שבבעלותה ובבעלות שותף שזהותו לא ידועה.

 

השטח המלונאי יגדל

 

מדובר במגרש בשטח 2 דונם ברחוב הירקון 298-306 עליו פעל בעבר המועדון המיתולוגי "תל אביב הקטנה" של איש חיי הלילה רפי שאולי. המבנה נהרס לפני כמה שנים וכיום פועל במקום מגרש חניה. על המגרש המדובר כבר היתה תוכנית מאושרת לבניית מלון בן 45 חדרים ודירות מגורים בשטח כולל של כ־2,000 מ"ר. גובה הבניין על פי התוכנית הוגבל ל־11 קומות.

 

במהלך השנים האחרונות פעלו הבעלים החדשים להשביח את המגרש, והגישו לוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בתל אביב תב"ע חדשה לפי יוקם על השטח בניין בן 15 קומות ובו 100 חדרי מלון ו־5 קומות מגורים עליונות.

 

על פי התב"ע החדשה, שטחי המגורים נשארו כמות שהם, אך השטח המלונאי המתוכנן גדל. בוועדה המקומית נטו ללכת לטובת הההצעה של היזמים, בעיקר בשל הצורך הגובר בחדרי מלון בסמוך לים. התוכנית כוללת שלוש קומות תת־קרקעיות ובהן חניה ושטחים שישמשו את המלון לספא ולמטבח, וכן שטחי מסחר בקומת הקרקע. בסך הכל כוללת התוכנית 3,000 מ"ר בתת הקרקע ו־3,000 מ"ר מעל הקרקע.

 

המגרש בנמל תל אביב. כאן פעל המועדון "תל אביב הקטנה" המגרש בנמל תל אביב. כאן פעל המועדון "תל אביב הקטנה" צילום: אריאל בשור

 

המגרש היה בעבר בבעלות חברת הנדל"ן מליבו ונמכר לקבוצת אנשי העסקים שמוביל צביקה רז לפני חמש שנים תמורת כ־13 מיליון דולר. ההוצאות על הגדלת זכויות הבנייה הן יוצאות דופן במגרש, בעיקר בגלל הקרבה למסלול הנחיתה וההמראה של שדה התעופה שדה דב.

 

הקרבה הזו דרשה מעורבות של יועצים רבים ובמסגרת בקשות וועדות התכנון והבנייה, אף התבקשה חוות דעת של משרד הביטחון שתאשר כי הגדלת מספר הקומות לא תהווה סכנה ביטחונית. לפי חוות הדעת שהתקבלה, הגבהת הבניין תתאפשר רק כאשר יפונה שדה דב. לפי החלטת הממשלה, מתוכנן הפינוי של שדה התעופה הסמוך לשנת 2016.

 

ניוד של זכויות בנייה

 

אור קיבלה את האופציה לרכישת זכויות הבנייה ל־2,000 מ"ר הנוספים מהיזמים שמחזיקים בהן במסגרת שימור מבנה ברחוב שנקין 65. תוכנית השימור מאפשרת יצירת בנק זכויות בנייה ממבנים שעליהם לא ניתן להוסיף קומות, למבנים אחרים בעיר. זכויות הבנייה העודפות מוערכות בשווי של כ־2 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x