$
חדשות נדל"ן

הראל ביטוח ושותפים רכשו את בניין IDS במיניאפוליס ב-277 מיליון דולר

חלקה של הראל הוא 49%, למשקיע המוסדי הישראלי 25% ולמשקיע האמריקאי 26%. מדובר באחד מבנייני המשרדים האייקונים של העיר

חברות בנות של חברת הביטוח הראל התקשרו בסוף השבוע האחרון עם משקיע מוסדי ישראלי ומשקיע אמריקאי לרכישת בניין המשרדים IDS CENTER במינאפוליס מיניסוטה. סך הכל עלות העסקה עומד על 277 מיליון דולר.  

 

חלקה של הראל הוא 49%. למשקיע המוסדי הישראלי 25% ולמשקיע האמריקאי 26%. המשקיע האמריקאי, על פי ההסכם בין השותפות, ינהל את הנכס.

 

הדאון טאון במיניאפוליס, מינסוטה הדאון טאון במיניאפוליס, מינסוטה צילום: J. Stephen Conn

 

מדובר באחד מבנייני המשרדים האייקונים של העיר הממוקם במרכז העסקים שלה. הבניין מסוג כ-CLASS A+ והוא כולל שטחי השכרה בשטח של כ-130 אלף מ"ר ב-51 קומות. הבניין נמצא בתפוסה של כ-94% והוא כולל שתי קומות מסחר ובהן מסעדות בתי קפה ומותגי אופנה וקומות משרדים בהן שוכרים שונים ובעיקר משרדי פירמות עריכת דין.

 

גדי בן חיים, ראש תחום השקעות נדל"ן בהראל ביטוח ופיננסים, מסר ל"כלכליסט" כי הבחירה במיניסוטה נעשתה לאחר בחינה של משתנים רבים: "מיניאפוליס היא מטרופולין שבו מתגוררים כ-3.5 מיליון איש ושיעור האבטלה בה עומד על כ-5.8% בעוד שבארה"ב בממוצע שיעור האבטלה כיום הוא 8%. מרכז העסקים של העיר נחשב לאחר ממרכזי העסקים הראשיים בין שיקגו לסיאטל ובאזור אין כמעט בניה חדשה מה שמייצר תפוסה מלאה כמעט בכל בנייני המשרדים בעיר", אמר בן חיים.

 

לדבריו, מיקום הבניין הוא מהטובים בעיר והוא מחובר בארבעה גשרים מקורים לבניינים אחרים בינהם בניין מייסיס וסאקס פיפת' אבניו. "בקומות המסחר עוברים מידי יום כ-50 אלף איש דרך הגשרים וזה מייצר ערך רב לבניין הזה", ציין בן חיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x