$
חדשות נדל"ן

המאבק על אופייה של חריש: קבוצת רכישה חילונית נוספת מתארגנת ביישוב

"חריש הירוקה" שזכתה לפני חודשיים במכרז לבניית 700 יחידות דיור בעיר יוצאת לגיבושה של קבוצה נוספת במטרה לאכלס 600 יחידות דיור נוספות

זהותה של העיר חריש כעיר חרדית חדשה הולך ומתערער. היום הודיעה קבוצת חריש הירוקה המורכבת בעיקר מציבור חילוני ומהציבור הלאומי - דתי על גיבוש קבוצה נוספת בחריש שמטרתה אכלוס של 600 יחידות דיור בעיר.

הקבוצה כבר זכתה במכרז שפרסם מנהל מקרקעי ישראל לפני כחודשיים לבניית כ-700 יחידות דיור בעיר. את הקבוצה הראשונה ניהלה חריש הירוקה כקבוצת רכישה וכל הדירות בסיבוב הראשון כבר שווקו. לאור ההצלחה ועל רקע מאבק שניהל העומד בראש הקבוצה, חמי בר אור, נגד הגדרתה של חריש כעיר חרדית, החליטה הקבוצה לצאת לגיבושה של קבוצה נוספת.

 

חמי בר אור חמי בר אור צילום: אלעד גרשגורן

 

לדברי בר-אור המטרה כעת היא לארגן לפחות 600 רוכשים פוטנציאליים ולגשת לחברות היזמיות שזכו במכרזים ולרכוש מהם דירות במתכונת של קבוצת רוכשים. בין החברות שזכו במכרזים בחריש ניתן למצוא את חברת אשדר, י.ח. דימרי, חנן מור, דונה, מגידו ועוד חברות רבות. בר אור מסר ל"כלכליסט" כי המטרה של הקבוצה היא להגיע להסדר מול החברות לרכישת דירות 4 חדרים במחיר של כ-660 אלף שקל. לדבריו, בסוף השבוע האחרון נרשמו כבר 150 משפחות שהעבירו דמי רצינות של כ-10,000 שקל כל אחת. "רק פתחנו את המשרד והגיעו לפה מאות אנשים", אומר בר אור. "אנחנו אפילו לא ערוכים לוגיסטית לכמויות האלה".

 

בר אור הוסיף כי מסוף השבוע האחרון הוא למד שישנה עדין אפשרות לשנות את פני העיר. "שיווק של הקבוצה הראשונה היה על רקע אי וודאות גדולה עם שר השיכון אריאל אטיאס שדחף מאוד את נושא העיר החרדית. עכשיו, עם החלפת הממשלה יש תחושה של רוח חדשה. אנשים מגיעים לפה אחרי ששמעו מחברים ומשפחה שקנו ואנשים פשוט באים. להערכתנו, חריש היא יעד מיידי לזוגות צעירים ומשפחות המחפשות דיור במחיר הגיוני ושווה נפש לכלל הציבור. אולי כאן, ריקי כהן מחדרה כן תוכל לקנות דירה לילדיה, זה אפילו קרוב, בסך הכול 20 דקות נסיעה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x