$
חדשות נדל"ן

נחשף בכלכליסט

עסקת ענק: כלל חתמה על חוזה שכירות ל-24 שנים במגדל עתידים

העסקה מוערכת בלמעלה מ-725 מיליון שקל . ל"כלכליסט" נודע כי כלל תמכור שטחים מניבים שיפונו לאחר המעבר בכ-130 מיליון שקל

חברת הביטוח כלל חתמה אתמול על אחת מעסקאות השכירות הגדולות ביותר בשוק הנדל"ן המניב לפיה תעביר חברת הביטוח את משרדיה הפרוסים כיום בכ-12 בניינים ברחבי תל אביב והשרון למגדל עתידים שבצפון תל אביב. 

 

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", כלל ניהלה משא ומתן מול חברת עתידים שנמצאת בבעלות משותפת של אוניברסיטת תל אביב ועיריית תל אביב וכן ניהלה משא ומתן על תשלומי הארנונה מול עיריית תל אביב.

 

החוזה נחתם לתקופה חסרת תקדים של 24 שנים והוא כולל נקודת יציאה אחת בלבד. כלל תשכור 22 קומות במגדל בשטח כולל של כ-42 אלף מ"ר ותשלם כ-40 שקל למ"ר ברמת מעטפת ודמי ניהול בסך כ-20 שקל למ"ר. תשלום זה כולל בתוכו גם כ-1000 מקומות חנייה. בחישוב גס מוערכת העסקה כולה בכ-725 מיליון שקל לכל התקופה.

 

מגדל עתידים יצא לשיווק כבר לפני יותר משנתיים, אך עם זאת, לדברי מתווכים שפועלים באזור, רק 20% משטחיו הושכרו עד כה. המגדל כבר סומן כבעייתי בשוק הנדל"ן המניב בשל התקופה הארוכה שבה הוא עומד בשוק. חברת עתידים קיבעה את רמת המחירים על כ-70 שקל למ"ר, מחיז מופרז לדברי אנשי נדל"ן שפועלים באזור. כיום, מעריכים מתווכים שפועלים באזור כי רק 20% מהמגדל מאוכלסים. עם סגירת עסקת כלל צפוי המגדל לצאת מהבוץ שנקלע אליו ולשפר את מעמדו בשוק. סך השטחים הריקים בו ירד באופן משמעותי ויעמוד על כ-15%.

 

קריית עתידים בת"א קריית עתידים בת"א

 

עם השלמת המעבר תתרכז כל פעילותה של חברת הביטוח במגדל אחד אליו יגיעו בכל בוקר למעלה מ-3500 עובדי החברה. מעבר זה הוא חלק מתכנית התייעלות רחבת יותר אותה מקדם מנכ"ל כלל איזי כהן מאז נכנס לתקפידו בנובמבר האחרון. כלל ניהלה בחצי השנה האחרונה משא ומתן בעניין מעבר למגדלי משרדים שונים בינהם מגדל עזריאלי בחולון, מגדל צ'מפיון מוטורוס בבני ברק ומגדל אמות בפתח תקווה.

 

עם המעבר למשרדיה החדשים תפנה כלל כ-46 אלף מ"ר, המרכזיים בינהם הם בניין אשדר ביגאל אלון ובו 10000 מ"ר, בית רובינשטיין-43 ובו שוכרת החברה 4300 מ"ר ובניין תמורה בהוד השרון בו שוכרת החברה 5000 מ"ר. כלל צפויה להוזיל את הוצאות השכירות בשיעור ניכר של 30%–40%. לשם השוואה, כיום דמי השכירות במגדל רובינשטיין עומדים על כ־90 שקל למ"ר.

 

בנוסף, ל"כלכליסט" נודע כי החברה תפנה גם שטחים שנמצאים כיום בבעלותה: בניין ברחוב מנחם בגין 48 בתל אביב בשטח 10000 מ"ר ושלש קומות בשטח 3000 מ"ר במגדל כלבו שלום בעיר. מקורבים לעסקה מסרו ל"כלכליסט" כי בכוונת החברה למכור את נכסים אלה עם פינויים. התמורה שתתקבל בגין המכירה עומדת מוערכת בכ-130 מיליון שקל. את חברת עתידים ייצגו בעסקה עורכי הדין דניאל הרינג ואורן ארדמן ממשרד שטיינמץ הרינג גורמן.

 

מנכ"ל חברת עתידים אלקה אילני מציינת שמדובר בעסקת ענק, מהגדולות שנעשו במשק הישראלי. "מתחם ההייטק והמשרדים בקריית עתידים מעניק שירותים נלווים מתקדמים ברמה בין - לאומית לבעלי עסקים, לאורחים ולמבקרים. מאז הקמתה בשנת 1975 על ידי עיריית תל - אביב - יפו ואוניברסיטת תל – אביב, הפכה קריית עתידים לאחד ממרכזי העסקים הגדולים והמובילים במדינה". חברת קריית עתידים מעניקה שירותים כוללים לעסקים הפועלים בשטחה כגון: מרכז אנרגיה, מקום חניה לכל עובד, מרכז מסחרי ועוד. בקומות הכניסה למגדל עתידים, מוקם כעת מרכז מסחרי נוסף, שישרת את כל באי הקריה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x