שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מועצת חוף הכרמל משנה דעה: מתנגדת לכפר נופש בנחשולים

ראש המועצה הצטרף לגופים שמתנגדים לתוכנית להקמת כפר הנופש שמקדם מינהל מקרקעי ישראל. הדיון בערר של המינהל נדחה לאפריל

חן פונדק 07:5406.03.13

ראש המועצה האזורית חוף הכרמל כרמל סלע שלח אתמול למועצה הארצית לתכנון ולבנייה מכתב התנגדות להקמת כפר נופש נוסף בחוף נחשולים. זו הפעם הראשונה שהמועצה מביעה התנגדות לתוכנית שמקדם מינהל מקרקעי ישראל, לאחר שבעבר תמכה בה. "לאחר שהבנו את משמעות התוכנית על המרחב הכפרי שלנו, גיבשנו עמדה השוללת מכל וכל את תוכנית המינהל", כותב סלע.  

אתמול נדחה לאפריל הדיון שהיה צפוי התקיים ביום חמישי. הדיון יתקיים בעקבות ערר שהגישו מינהל מקרקעי ישראל ומשרדי התיירות והבינוי והשיכון, בעקבות החלטת הוועדה המחוזית של מחוז חיפה להקפיא את התוכנית. הדחייה באה לבקשת המינהל. הסיבה לבקשת הדחייה: לטענת המינהל, השבוע נפטרה אמו של נציגו שחתום על הערר. גם בעלת הסמכות היחידה שיכולה להחליפו עברה ניתוח ולא יכולה להגיע לדיון.

 

נחשולים. "תוכנית המינהל עומדת בסתירה לאינטרס הציבורי" נחשולים. "תוכנית המינהל עומדת בסתירה לאינטרס הציבורי" צילום: עמית שעל

 

סלע הצטרף במכתבו לעמדתם של הארגונים הירוקים אדם טבע ודין, החברה להגנת הטבע ומגמה ירוקה. לטענתם, בניית כפר נופש בחוף תפגע בטבע. "תוכנית המינהל עומדת בסתירה גמורה לאינטרס הציבורי", טוען סלע.

 

הוא התייחס במכתבו גם לכך שבקרבת השטח המוצע על ידי המינהל קיימים כבר שני מתחמים המיועדים לתיירות, בקיבוץ נחשולים ובמושב דור.

 

 צילום: זהר שחר

 

עד עתה הוגשו 1,500 התנגדויות להקמת כפר הנופש, אך קיבוץ נחשולים לא רשאי להתנגד לתוכנית. במסגרת הסדר שמיטת חובות, שבה החזיר הקיבוץ למינהל את הקרקע שעליה מתוכנן הכפר, הוא מתחייב לא להתנגד ליוזמות תכנוניות כלשהן על הקרקע.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x