$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

האחים חג'ג' פירקו את הסכם השותפות עם אורי דורי ורוני מאנה בקריית קריניצי

בכוונת רג'נסי של האחים חג'ג' לממש את האופציה לפרויקט בימים הקרובים ולרכוש את הזכות ליתרת 15 הדירות, תמורת 32 מיליון שקל; רוני מאנה: הארכת תקופת האופציה היא עניין שגרתי בקבוצות הרכישה

דותן לוי 19:3427.02.13

שיתוף הפעולה בין האחים עידו וצחי חג'ג' בפרויקט המשולש הגדול בקרית קרניצי מסתיים והפרויקט יישאר בניהולם בלעדי של האחים חג'ג', כך נודע ל"כלכליסט". 

 

בפגישה שהתקיימה היום (ד') חתמו הצדדים על כך שהאחים חג'ג' יממשו את האופציה ומאנה ודורי יקבלו את חלקם בדירות שכבר שווקו. כמו כן, בכוונת חברת רג'נסי שבבעלות חג'ג' לממש בימים הקרובים את האופציה לרכישת

הקרקע מידי הבעלים: החברות אזורים, צמח המרמן ואשדר.

 

הסכם האופציה בין החברות נחתם בחודש מאי 2012 באמצעות החברה הציבורית רג'נסי אשר החזיקה ב-50% מהפרויקט ואילו דורי ומאנה החזיקו ב-25% כל אחד. הסכם האופציה נחתם בתמורה ל-2 מיליון שקל כאשר מימוש האופציה נקבע על סכום של 108 מיליון שקל.

 

הסיכום בין הצדדים בשלב החתימה היה כי האופציה תפקע באוקטובר 2012 אך בעת מועד הפקיעה נמכרו 80 דירות והסכם האופציה הוארך עד לפברואר 2013. כעת פקעה האופציה פעם נוספת מבלי שכל הדירות נמכרו ועל פי הערכות נותרו כ-15 דירות למכירה. לפי הפרסום של רג'נסי בכוונתה לרכוש את האופציה בעלות של 32 מיליון שקל.

 

 רוני מאנה רוני מאנה צילום: אוראל כהן

  

אזור המשולש הגדול שנקרא גם קריית קריניצי החדשה משתרע על שטח של 235 דונם, בין שכונת תל השומר במזרח ושכונת כפר אז"ר ממערב. מדובר בשטח בתחום השיפוט של רמת גן אשר נחשב לאחת מעתודות הקרקע האחרונות של העיר.

 

הפרויקט משתרע על קרקע בשטח 4.15 דונם ויכלול על פי התכנון מגדל של 25 קומות ו-120 דירות. שיווק הפרויקט נעשה במסגרת קבוצת רכישה כאשר לפי פרסומים של חברת רג'נסי חלק גדול מהדירות שווק לאנשי סגל רפואי – רופאים ואחיות מבית החולים תל השומר הסמוך.

  

בחברת חג'ג' סירבו להתייחס לסיום ההתקשרות עם אורי דורי ורוני מאנה. בנוגע לפקיעת האופציה לפרויקט אמרו בחברה כי לא מדובר בהליך חריג ובקבוצות רכישה רבות מסתיימת האופציה מבלי שישווקו כלל הדירות.

  

רוני מאנה אישר כי סיים את חלקו בפרויקט. "חג'ג' מנהלים את הפרויקט ואני הייתי אחראי על השיווק. עכשיו כשהם יממשו את האופציה אני לוקח את חלקי בפרויקט ומבחינתי זו הייתה עסקה מצוינת". לגבי הערכה על קשיים בשיווק אמר מאנה, "כמעט כל פרויקט של קבוצת רכישה פועל כיום בדרך הזו. זה מאפשר לחברה להמשיך לשווק דירות במקום לפוצץ את העסקה. במקרה זה אני יכול להגיד שהשיווק התנהל מצוין והפרויקט נמכר לאוכלוסיה איכותית במיוחד – 50 מבין רוכשי הדירות הם רופאים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x