$
חדשות נדל"ן

גינדי השקעות רוצה להיכנס ל-50 פרויקטים של תמ"א 38 בגוש דן בלבד

החברה מציעה לדיירים במבנים המיועדים לחיזוק להגיש מועמדות לחברה והיא זו שתשקול את הצעתם, הפוך מהנוהג המקובל

דותן לוי 12:4119.02.13
במסיבת עיתונאים שכינסו היום (ג') בחברת גינדי השקעות הציגו בעלי החברה, מנור גינדי, כפיר גינדי ואורי לוי גישה שונה בכל הקשור לטיפול בדיירי בניינים המיועדים לתמ"א 38.

 

בחברה הודיעו כי זיהו את הפוטנציאל בתחום בשנתיים האחרונות והחליטו להיכנס באופן מעמיק לתחום חיזוק המבנים באמצעות חברה פרטית שהקימו לצורך כך, שפעילותה תהיה נפרדת מפעילות החברה הציבורית.

 

בעוד שבהליך הרגיל דיירי הבניין מקבלים הצעות ממספר חברות ולאחר מכן מגבשים את הסכמת הדיירים ובוחרים את ההצעה הטובה ביותר עבורם, בגינדי בחרו לנקוט בגישה הפוכה. דיירי בניינים המיועדים לחיזוק בגוש דן בלבד יוכלו להגיש את דרישתם לחברה עד ל-15 במרץ וגינדי היא זו שתבחן את ההצעות ותפעל לקדם בשלב ראשוני 50 בניינים, מתוכם 25 מבנים בתמ"א 38 תיקון 1 או 3 (חיזוק מבנה קיים ותוספת קומות) ו-25 מבנים באמצעות תיקון 2 (הריסת המבנה הקיים ובניית בניין חדש תחתיו). העלות המוערכת של בניית 50 מבנים מוערכת ב-1.5 מיליארד שקל.

 

חיזוק מבנה במסגרת תמ"א 38 (ארכיון) חיזוק מבנה במסגרת תמ"א 38 (ארכיון) צילום: יובל חן

 

ההצעות שיגישו הדיירים יכללו 4 מרכיבים עיקריים: גודל הדירה, גודל המרפסת, גובה דמי השכירות ומספר החניות. לאחר הגשת ההצעות של הדיירים תבחן גינדי את הפרויקטים בהיבטים של כדאיות כלכלית והיתכנות מבחינת הרשויות ומתחייבת להחזיר תשובה לדיירים בתוך 90 יום.

 

כיוון שבחברה מתכוונים לבחון רק הצעות שבהן יש הסכמה מלאה של הדיירים, מדובר במהלך שפותר את אחד הגורמים העיקריים בעיכוב והוצאה לפועל של פרויקטים. "אנחנו סבורים כי דווקא בגלל שאנחנו מציבים לדיירים יעד מוגדר של זמן ומאפשרים להם להגיש לנו את ההצעות בעצמם, יש לפרויקטים סיכוי גבוה לצאת לדרך. דיירים שלא יצליחו לגבש הסכמות פשוטות בתוך שבועות ספורים לא יגבשו את דעתם גם בעוד שנתיים", אמר אורי לוי.

 

"הבעיה שהדיירים מבולבלים"

 

"הבעיה של השוק היא שיש מאות בקשות, הדיירים מבולבלים כי הם מקבלים הצעות מחברות שחלקן הגדול לא ידוע. המורכבות מול הדיירים היא גורם בעייתי ואנחנו מנסים ליצור מומנט חדש בתחום. עד ה-15 במרץ נפנה לכל 12.5 אלף בניינים בגוש דן והיום אנחנו מפיצים מידעון לכלל הבתים הללו בערים: רמת גן, גבעתיים, תל אביב, קרית אונו, רעננה, הרצליה ורמת השרון", הסביר מנור גינדי.

 

כמו כן, בחברה חשפו פעילות קיימת בתחום. כיום לחברה 4 פרויקטים בתחום: 3 פרויקטים שיבנו במתכונת של תמ"א 38 תיקון 2 ובהם 2 פרויקטים ברחוב אבטליון ברמת גן הכוללים 80 יח"ד ופרויקט ברחוב אושה בת"א הכולל 34 יח"ד. פרויקט נוסף ברחוב יאנוש קורצ'אק בקרית אונו הכולל 56 יחידות דיור ייבנה בתמ"א 38 תיקון 3. בסך הכל מדובר ב-170 יח"ד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x