שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מצפה רמון מכוונת גבוה: שישה בתי מלון חדשים ושכונה לטייסים

תוכנית המתאר שאושרה כוללת הפיכת אזור התעשייה לאזור תיירותי בהשקעה של 12 מיליון שקל. פלורה שושן, ראש המועצה המקומית: "עם השלמת בניית בתי המלון החדשים יתווספו עוד אלפי מקומות עבודה וכחצי מיליון תיירים בשנה"

מועצת מצפה רמון אישרה לאחרונה את תוכנית המתאר החדשה של היישוב. התוכנית מאפשרת הכפלה של היישוב, הקמת שישה בתי מלון ושינוי הכיוון הכללי מיישוב המבוסס על תעשייה ומחצבות ליישוב המבוסס על תיירות.

 

פלורה שושן, ראש המועצה המקומית אמרה בשיחה עם "כלכליסט" כי בשנה שעברה בעקבות פתיחתו של מלון בראשית נוספו כ-400 מקומות חדשים בעיר ועם השלמת בניית בתי המלון החדשים יתווספו עוד אלפי מקומות עבודה וכחצי מיליון תיירים בשנה.

 

מצוק ליד מצפה רמון (ארכיון) מצוק ליד מצפה רמון (ארכיון) צילום: יוסי לוין

 

תוכנית המתאר כוללת גם תוכניות לפיתוח חניונים בתוך המכתש ופתיחת כפר נופש חדש באזור רובע דרכי הבשמים, שיהפוך מאזור תעשייה לאזור תיירותי בהשקעה של 12 מיליון שקל. בנוסף היא כוללת תוספת של תשע חוות חקלאיות צפונית למצפה רמון על פני שטח המשויך למועצה, חלקן ישמשו ללינה ובחלקן יפותחו יקבים ובתים לסדנאות רוחניות ואמנות.

 

בנוסף, מתוכננת בנייתו של מרכז הנצחה רשמי לאילן רמון בהשקעה של כ-15 מיליון שקל, ושיקום מחצבות מצפה רמון שקל והפיכתן לשמורת טבע ולפארק למבקרים בהשקעה של 13 מיליון.

 

שושן הוסיפה כי לאחרונה נפתחה שלוחה של משרד הפרסום מקאן אריקסון במועצה ובה עובדים כיום 15 עובדים, עד לסוף השנה צפוי המשרד להעסיק 40 עובדים. לדבריה, תוספת מקומות העבודה בשנה החולפת עמדה על כ-500 מקומות ביחד עם מלון בראשית ומפעלים קטנים נוספים. עם זאת, היא מודה כי למרות העלייה במספר מקומות העבודה שהתווספו שיעור האבטלה הוא עדיין בן שתי ספרות ועומד על כ-12%. "אנחנו סופרים בשטחנו גם את האוכלוסייה הבדואית שבה שיעור אבטלה גבוה יותר. אנחנו מנסים לספק להם גם עבודה וזה קצת קשה. לאחרונה התחילו להגיע גם נשים ללשכת התעסוקה. יש רעיונות להקים מרכז למידה שבו נתחיל עם לימוד השפה העברית ואח"כ עם כישורים בתחום התיירות", היא מוסיפה.

 

במקור כללה תוכנית המתאר שמונה בתי מלון חדשים, ביחד עם בראשית. כיום היא כוללת שבעה עם מגרש אחד בצד המזרחי של המועצה שיוקצה לבניית שכונת מגורים שכבר זכתה לשם "שכונת שמיים". תכנון השכונה הוא פרי יוזמתה של קבוצת טייסים המשרתים בסמוך למצפה רמון שחברה למספר אנשי עסקים והגיעה אל המועצה בבקשה לאפשר להם לגור במקום. "הם רוצים לראות את מצפה רמון לא רק מהשמיים", אומרת שושן. "התוכנית מדברת על כ-1000 יחידות דיור צמודות קרקע. אני מאמינה שנגיע לכ-500 יחידות".

 

לשאלה האם הכוונה של תוכנית המתאר היא להפוך את מצפה רמון למתחרה התיירותית של אילת, משיבה שושן בשלילה. "התיירות כאן היא אחרת, היא תיירות לומדת, עם הרבה כבוד לסביבה. יש כאן נופים מדהימים ואנשים באים לכאן כדי ליצור, לטייל ברגל, לנוח. זה משהו אחר".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x