$
חדשות נדל"ן

אבי גינדי: "כבר עשור שהיזמים לא מתייחסים למחירי המינימום במכרזי המינהל"

אחד מבעלי חברת גינדי הגיב לפרסום המינהל, לפיו מחיר הזכייה של החברה במערב ראשל"צ הוא פי שלושה ממחיר המינימום שנקבע על ידם

דותן לוי 19:0130.01.13

"כבר למעלה מעשור שהיזמים בישראל לא מתייחסים למחירי המינימום במכרזי מינהל מקרקעי ישראל", כך טוען אבי גינדי מבעלי חברת גינדי החזקות בשיחה ל"כלכליסט".

 

 

מחיר מינימום הוא המחיר שקובע מינהל מקרעקעי ישראל עבור קרקע במרכז, אשר מתחתיו לא ניתן להגיש הצעות. המטרה של מחירי מינימום היא למנוע מצב שבו קרקעות נמכרות על ידי המדינה ליזמים במחירים נמוכים.

 

אבי גינדי, מבעלי גינדי החזקות אבי גינדי, מבעלי גינדי החזקות צילום: סיון פרג'

 

גינדי התייחס בדבריו לזכיית החברה בקרקע המיועדת להקמת 108 יחידות דיור במערב ראשון לציון בשני מגדלים בני 14 קומות ובמחיר של 61 מיליון שקל לפני פיתוח. מדובר במחיר שהינו גבוה פי שלושה ממחיר המינימום במכרז שעמד על כ-20 מיליון שקל. למכרז הוגשו 7 הצעות בסך הכל כאשר ההצעה הצמודה לזו של גינדי הייתה בסכום של 60.8 מיליון שקל, המשקפת הפרש זעום במחיר עבור קרקע ליחידת דיור.

 

לדברי גינדי, "צריך לבדוק מה היו ההצעות הבאות אחרינו ולא את מחיר המינימום, ההפרש היה של 3,000 שקל ליחידת דיור כך שבפועל היה קרב צמוד ולא הצענו מחיר מופרך" 

 

לגינדי החזקות היה אינטרס ברור לזכיה במכרז. מדובר במגרש הצמוד לפרויקט מגדלי הלאום שבו בונה החברה בימים אלה 490 יחידות דיור ואחד מהמגרשים הבודדים שנותרו במערב העיר. פרויקט מגדלי הלאום של גינדי התחלק לשני מגרשים עיקריים. באחרון שבהם זכתה החברה במרץ 2011 במחיר גבוה המשקף 788 אלף שקל ליחידת דיור, כ-200 אלף שקל יותר ממחיר הזכייה הנוכחי אשר משקף עלות של 585 אלף שקל עבור קרקע ליחידת דיור. את ההפרש במחירים הסביר גינדי בהיקף קטן יותר של חניונים תת קרקעיים אשר מוזיל את עלויות הבנייה וכן ירידת מחירים קטנה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x