$
חדשות נדל"ן

לא הוגשו הצעות במכרז לדיור להשכרה במודיעין

הקבלנים והגופים המוסדיים לא ניגשו למכרזי השכירות שהוציא משרד השיכון במודיעין. בירושלים מכרז אחד מתוך שניים נסגר בהצלחה

דותן לוי 08:2829.01.13

המכרזים להקמת מתחמי דיור להשכרה לטווח הארוך ממשיכים לא להתרומם. אתמול פרסם משרד השיכון את תוצאות המכרזים להקמת דירות להשכרה במודיעין, ובדומה למכרזים בראשון לציון ובאר שבע גם הפעם לא נרשמה התעניינות. למכרז אחד להקמת מתחם של 77 יחידות דיור להשכרה לא הוגשו הצעות כלל, בעוד

המכרז השני לבניית מתחם עם 87 יחידות דיור בוטל לאחר שהתקבלה הצעה אחת לא אטרקטיבית.

 

במכרזים לבניית דיור להשכרה ארוכת טווח בשכונת חומת שמואל ירושלים שפרסם משרד השיכון נרשמה הצלחה חלקית, כשמכרז אחד ל־50 יחידות דיור נסגר בהצלחה, ובמכרז השני ל־80 דירות לא נרשמו הצעות.

 

המכרזים שבהם דווקא נרשמה התעניינות רבה היו מכרזי המחיר למשתכן, במסגרתם שווקו 671 הדירות בשכונת הציפורים (קייזר דרום) שהוצעו. מחירי דירת שלושה חדרים בשטח 85 מ"ר בפרויקט זה יתחילו ב־552 אלף שקל. בין החברות הזוכות במכרז במודיעין: חברת אלמוג כ.ד.א.י, פרץ בוני הנגב, י. זילברמינץ והאחים אוזן. ההרשמה לזכאים לרכוש דירות במסגרת מכרזי מחיר למשתכן נפתחת בדרך כלל כשנה לאחר מועד ההכרזה על הזוכים, כשמתקבלים היתרי הבנייה מהרשויות המקומיות.

 

מכרזי מחיר למשתכן פורסמו במתכונת המעניקה לזוכים הנחה של 50% ממחיר השומה על הקרקע שנקבע על ידי השמאי הממשלתי. בסוף 2012 בעקבות כשל נקודתי במכרזי מחיר למשתכן שנסגרו בראש העין במחירים גבוהים, הגישו מינהל מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון בקשה לשמאי הממשלתי לבדיקה חוזרת של השומות במכרזים בראש העין ובמודיעין. הבקשה הביאה להורדה נוספת במחירי השומות במכרזי מחיר למשתכן: ירידה של 25% בראש העין וירידה של כ־12% במודיעין. מחיר הקרקע המהוון ליחידת דיור קטנה בראש העין ירד ל־59–65 אלף שקל ול־170-164 אלף שקל ליחידת דיור גדולה. במודיעין ירד מחיר הקרקע לדירות הקטנות בשטח של עד 100 מ"ר במסלול מחיר למשתכן ל־76.8 אלף שקל בלבד ומחיר הקרקע לדירות הגדולות ירד ל־195 אלף שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x