$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

משפחת אמויאל תרכוש מאלקטרה מלון בת"א

המשפחה הצרפתית, המתמחה בניהול מלונות ומחזיקה ב־50% ממרידיאן באילת, צפויה לרכוש מאלקטרה נדל"ן 50% מהמלון במגדל Sea One ב־175 מיליון שקל

שי פאוזנר 08:2609.01.13

משפחת אמויאל הצרפתית צפויה לרכוש בימים הקרובים באמצעות חברה זרה את חלקה של אלקטרה נדל"ן במלון שיוקם במגדל היוקרה סי וואן (Sea One) בחוף תל אביב ב־175 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". לפי הערכות של גורמים בענף המלונאות, מדובר בעסקה שתבוצע לפי שווי של כ־350 מיליון שקל למלון, שייקרא רויאל ביץ' תל אביב ויכלול 230 חדרים.

לפי הערכות הגורמים, העסקה תייצר לאלקטרה נדל"ן תזרים חיובי של כמה עשרות מיליוני שקלים. אלקטרה נדל"ן מחזיקה ב־50% מהמלון, ובחצי השני של הפרויקט מחזיקה חברת אורנים פוזיטיב של היזם התל אביבי מנחם אורן. לאחר שתושלם הקמתו, יועבר המלון לידי רשת ישרוטל, שחתמה עם שני בעליו על הסכם שכירות לתקופה של 16 שנה עם אופציה להארכה לתקופה נוספת. ישרוטל תשלם לבעלי המגדל 15.4 מיליון שקל בשנה או אחוזים ממחזור ההכנסות של המלון, לפי הגבוה מביניהם.

 

הדמיית מגדל Sea One בתל אביב הדמיית מגדל Sea One בתל אביב

 

פרויקט סי וואן הוא מגדל של 33 קומות, אשר 23 הקומות הראשונות בו ישמשו את המלון. הוא נבנה על מגרש של 4 דונם בין הרחובות הירקון והרברט סמואל. חלקו העליון יכלול שורה של דירות יוקרה, שאחת מהן - פנטהאוז של 1,100 מ"ר בקומה ה־32 - נרכשה על ידי איש העסקים ואלרי קוגן במאי 2009 תמורת 110 מיליון שקל. בתחתית המגדל ייבנו גם שטחים מסחריים, בריכה שתשקיף לים וחניון ציבורי.

 

משפחת אמויאל נחשבת לשחקנית חשובה בשוק ניהול המלונות בצרפת ולאחת מהמשפחות העשירות בקהילה היהודית־צרפתית, וממעטת להיחשף בתקשורת. שותפות בולטת של המשפחה בישראל היא אחזקתה ב־50% ממניות מלון מרידיאן באילת, ויורשיו של יולי עופר מחזיקים ב־50% הנותרים. שמה של המשפחה נחשף בארץ בעיקר בשל השותפות שלה עם היזם והמלונאי דוד פתאל, כאשר השתתפה במימון עסקה ביולי 2009 שבה רכש פתאל את חברת אזורים תיירות. עיקר פעילותה של החברה היתה אחזקתה ברשת מלונות שרתון מוריה. אלא של"כלכליסט" נודע כי בינתיים המשפחה מכרה את חלקה בשותפות עם פתאל.

 

אלקטרה נדל"ן ביצעה בעשור האחרון השקעות ענק בנכסים בארץ ובעולם. לפני כשנתיים, לאחר שפרש ממנה מנכ"ל החברה שלמה שרף ובשל המשבר החמור בשוק הנדל"ן בעולם, פתחה החברה תחת ניהול המנכ"ל החדש, שי וינברג, במסע מימושים. לחברה ולחברות־הבנות שלה התחייבויות בהיקף של 3.2 מיליארד שקל, הכולל גם הלוואות לבניית פרויקטים. מתוך סכום זה 2 מיליארד שקל הם בהלוואות נון ריקורס בהן הנכס הוא הבטוחה היחידה, ו־600 מיליון שקל לבעלי ארבע סדרות אג"ח. ב־2012 ביצעה החברה מימושים בהיקף של כמיליארד שקל, עם עודף תזרימי של כ־230 מיליון שקל. בשבוע שעבר נמכר בניין משרדים בשיקגו שבו לאלקטרה נדל"ן 60%, תמורת 349 מיליון שקל. חלקה בעסקה יעמוד על כ־209 מיליון שקל והיא תרשום בעקבותיה עודף תזרימי של 79 מיליון שקל.

 

מאלקטרה נדל"ן נמסר: "אנו חברה ציבורית, וכאשר יהיה לנו מה לדווח נעשה זאת". עו"ד דניאל עזריאלי, המייצג עסקים של משפחת אמויאל בארץ, אישר כי הם מתכננים לבצע את הרכישה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x