$
חדשות נדל"ן

נחתם הסכם לפינוי ביה"ס הטכני בחיפה בעלות של 700 מיליון שקל

שטח ביה"ס ישמש כמתחם לוגיסטי של חברת נמלי ישראל; ביה"ס הטכני של חיל האוויר יועתק לכרמיאל וביה"ס להכשרה ייעודית של חיילי חיל האוויר יועתק לנבטים

דותן לוי 17:3201.01.13

עשרות שנים לאחר הקמתו נחתם הסכם מרובע בין משרד הביטחון, מינהל מקרקעי ישראל, חברת נמלי ישראל והאוצר לפינוי בית הספר הטכני של חיל האוויר (ביס"ט 21) ממפרץ חיפה. 

 

 

בית הספר המשתרע על פני 639 דונם יפונה לטובת חברת נמלי ישראל אשר תקים במקום מרכזים לוגיסטיים ופארקי תעשייה כפעילות משלימה לפעילות הנמלית ושישמשו כעתודות המקרקעין הנדרשות לפעילות סחר החוץ של ישראל ושל נמלי הים. 

 

מדובר במהלך שהינו חלק ממדיניות משרד הביטחון ומהינהל לפינוי מחנות צה"ל ממרכזי ערים על מנת לאפשר בניה למגורים או למטרות מסחר ותעשיה והתפתחות כלכלית. על פי פרטי ההסכם, בית הספר הטכני של חיל האוויר יועתק לכרמיאל, ובית הספר להכשרה ייעודית של חיילי חיל האוויר יועתק לנבטים. שטחי בית הספר הטכני המפונים יועברו לידי חברת נמלי ישראל.

 

ההסכם יתפרס על פני 5-4 שנים. בשנה הראשונה יפונו כ-175 דונם ובתום חמש שנים תושלם העתקת כל המחנות. עלות פינוי המחנות והקמת המחנות החדשים בכרמיאל ונבטים עומדת על כ- 700 מיליון שקל שימומנו על ידי שלושה גורמים: חברת נמלי ישראל (405 מיליון שקל) ואת היתרה יממנו משרד האוצר והמינהל.

 

מנכ"ל משרד הביטחון, אודי שני: "פינוי המחנות, כחלק מהתוכנית האסטרטגית ארוכת הטווח של מערכת הביטחון, ישחרר אלפי דונמים לדיור ולמסחר, ויביא לתנופת פיתוח עצומה לכלכלה הישראלית". מנהל מינהל מקרקעי ישראל בנצי ליברמן: מדובר בעוד הסכם אסטרטגי שמינהל מקרקעי ישראל מקדם מול רשויות שונות, במגמה לחזק את הפריפריה ולפנות שטחים משמעותיים באזורי הביקוש לטובת כלכלת ישראל".

 

מנכ"ל חברת נמלי ישראל שלמה ברימן: "רכישת שטחי בית הספר הטכני היא בשורה חשובה גם לתושבי חיפה והצפון כולו, שכן פעילות הנמל הינה מנוף כלכלי מרכזי לעיר ולצפון כולו ומוקד תעסוקה שילך ויתרחב, ככל שנפתח את הרצועה לוגיסטית החובקת את הנמל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x