$
חדשות נדל"ן

הוד"לים ממשיכים לעבוד: בצפון אושרה תוספת של 4,573 דירות לקריית ביאליק

מדובר על המשכה של שכונת צור שלום בשטחים שממזרח לכביש עוקף קריות. על פי תוכנית שהכינה העירייה – בקריית ביאליק יהיו עוד 15 אלף יחידות דיור עד שנת 2020

שי פאוזנר 16:4601.01.13

הוועדה לדיור לאומי (וד"ל) אישרה היום תוכנית לשכונת ענק של 4,573 דירות בצפון קריית ביאליק, כך מדווח משרד הפנים. האישור מתקבל, לאחר שהבוקר כבר אושרו תוכניות לתוספת של 1,000 דירות בקריית גת.

 

מדובר על המשכה של שכונת צור שלום בשטחים שממזרח לכביש עוקף קריות. השכונה שיתכנן משרד צור אדריכלים תיבנה על אדמות בריכות הדגים של קיבוץ אפק שהועברו לקרית ביאליק ממועצה אזורית מטה אשר שבתחום מחוז צפון.

 

שכונה בקרית ביאליק (ארכיון) שכונה בקרית ביאליק (ארכיון) צילום: דורון גולן

 

נזכיר כי בקרייה אושרה עקרונית תוכנית ענק של 9,000 יחידות דיור בשנת 2010. מדובר בשלוש שכונות שהמזרחית בהן היא זו שאושרה כעת. על פי תוכנית שהכינה העירייה – בקריית ביאליק יהיו עוד 15 אלף יחידות דיור עד שנת 2020.

 

התוכנית שאושרה היום הינה חלק משטח לפיתוח עירוני הכלול בתמ"מ 6 אשר לגביו נערכה תוכנית אב לתשתיות (ג/1214). תוכנית זו תואמת מהבחינה התשתיתית את תוכנית האב שהנחתה לפתרון תשתיות ניקוז, מים, ביוב תחבורה ושטחים פתוחים.

 

שטח התוכנית 1,120 דונם והיא כוללת הסטה והסדרה של תשתיות כגון: הצמדת תעלת ניקוז (תעלה 42) והטמנת קווי מתח עליון בצמוד לכביש עוקף קריות וכן הסטת נחל נעמן.

 

התוכנית מורכבת משתי תוכניות משלימות האחת במחוז חיפה - לשכונת המגורים משני צידי דרך עוקף קריות והשנייה במחוז צפון - תוכנית להסטת נחל נעמן מזרחה, הזורם במצב קיים בתחום שטחים המיועדים לפיתוח בתוכנית שבנדון.

 

הוועדה סבורה כי תוכנית בסדר גודל כזה תהווה חלוץ להמשך פיתוח השטחים שממזרח לישוב הקיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x