שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

"משרד השיכון דוחה את פרסום תוצאות המכרז בחריש ממניעים פוליטיים"

כך טוענות העמותות המנוהלות על ידי "באמונה" שהיו צפויות לזכות. הן דורשות משר השיכון להורות על הקפאת כל פרסומי המכרזים בישראל עד לפרסום מכרז חריש

דותן לוי 11:5118.12.12
עמותות בית וגן ונאות חנן המנוהלות על ידי "באמונה" דורשות משר השיכון אריאל אטיאס להורות על הקפאת כל פרסומי המכרזים בישראל עד אשר יתפרסמו תוצאות המכרז בחריש אליו הן נגשו. במידה ולא יוקפאו פרסומי המכרזים, מאיימות העמותות כי יחריפו את הצעדים המשפטיים ותוגש עתירה לבית המשפט. כמו כן, דורשים בעמותות ממשרד השיכון לפרסם את תוצאות המכרז בהקדם ולא יאוחר מסוף חודש דצמבר.

שתי העמותות התמודדו כקבוצה אחת על המתחם הגדול ביותר בחריש, הכולל 630 יחידות דיור. על פי הערכות הצעתם שעמדה על כ-70 אלף שקל עבור קרקע ליחידת דיור הייתה הגבוהה ביותר והבטיחה את זכייתם במכרז זה כמו גם במתחם קטן יותר שכלל 60 יחידות דיור. אלא שתוצאות המכרזים בחריש שהיו אמורות להתפרסם בסוף חודש נובמבר נדחו לעת עתה, בעקבות תלונה שהגישו מתמודדים אחרים במכרז נגד העמותות החרדיות. לפי התלונה, העמותות פעלו בתיאום מכרזים ומחירים כקרטל ובניגוד גמור להוראות המכרז ולחוק המכרזים. בעקבות התלונה משרד השיכון בוחן מחדש את כלל ההצעות ואת חוקיותן.

 

השר אריאל אטיאס בהקמת חריש (ארכיון). בוחן מחדש את כלל ההצעות ואת חוקיותן השר אריאל אטיאס בהקמת חריש (ארכיון). בוחן מחדש את כלל ההצעות ואת חוקיותן צילום: ששון תירם

 

כעת, גורמים ב"באמונה" חוששים כי פרסום תוצאות המכרז נדחה במכוון. במכתב שהועבר לשר אטיאס ולראש המינהל בנצי ליברמן, כתב עו"ד אלעד הלוי כי "העיכוב בפרסום תוצאות המכרז מעלה חשש כבד שגורמים שונים פועלים בדרכים לא דרכים על מנת לדחות את פרסום תוצאות המכרז עד לאחר הבחירות וזאת מטעמים פוליטיים כאלו ואחרים". במכתב נוסף שנשלח על ידי עו"ד דוד זעירא למנכ"ל משרד השיכון, מרדכי מרדכי נכתב, "מן הראוי כי כל עוד לא מתפרסמים תוצאות המכרז שבנדון, לא יפרסם משרד השיכון מכרזים נוספים". עוד נכתב במכתב כי, "חברי העמותה נמצאים במצב של חוסר ודאות מתמשך, שכן כל עוד לא מתפרסמות תוצאות המכרז, הם אינם יכולים להשתתף במכרזים נוספים".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x