$
חדשות נדל"ן

נלחמים בטיילות בת"א והרצליה

סגנית ראש עיריית ת"א לשעבר מנסה למנוע את שיפוץ הטיילת, והירוקים בהרצליה נאבקים בטיילת זבולון

אריאל נוי 08:1908.11.12

עתידן של שתי הטיילות הבולטות שאמורות לקום בחופי מרכז הארץ בשנים הקרובות לוט בערפל: בשבוע שעבר נדחה בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בתל אביב ערר שהגישה סגנית ראש עיריית תל אביב לשעבר מיטל להבי נגד אישור תוכנית טיילת להט בעיר, ובו נטען כי אופן בנייתה לכיוון מערב ללא טיפול מהותי בתשתיות הביוב שם יגרור הצפות קשות.

 

להבי מסרה כי היא מתכננת לערער על ההחלטה לוועדה המחוזית של משרד הפנים כדי למנוע את המשך הפרויקט. עיריית תל אביב וחברת אתרים שבבעלותה מקדמות תוכנית לחוף העיר בין הדולפינריום בדרום לבריכת גורדון בצפון הכוללת את שיפוץ הטיילת. התוכנית אושרה לפני כמה שנים והיא כוללת הקמת פרויקט בטון בטיילת וטריבונות על החוף, בעלות של כ־150 מיליון שקל. להבי טוענת כי מקרה הצפת האזור אשתקד, שבו זרמו מי גשמים לניקוז, הציפו את החוף וזיהמו אותו, צריך לשמש דוגמה למצב שייווצר עם הקמת הפרויקט המתוכנן כיום.

 

טיילת הרצוג בהרצליה טיילת הרצוג בהרצליה צילום: שרון יערי

 

במקביל הגישו אתמול מטה המאבק למען שמירת חוף זבולון וחבר מועצת העיר הרצליה דרור עזרא עתירה לבית המשפט המחוזי תל אביב, שבה הם טוענים כי קבלת היתר הבנייה לטיילת זבולון ללא שיתוף הציבור, הכנת תסקיר השפעה על הסביבה ואישור הולחו"ף (הוועדה לשמירה על החופים של משרד הפנים), אינם חוקיים.

 

העותרים טוענים באמצעות עו"ד אשר כהנא כי ההיתר מבוסס על תוכנית בת 50 שנה, שלא מסומנת בה טיילת על החוף, ולכן יש להכין תוכנית הכוללת את המסעדות והמבנים המתוכננים בו שלא תפגע בחוף ותגרום לגריפת חול ולהיעלמותו. עוד הם טוענים כי הטיילת היא מבנה מסיבי, מנוגד לאיסור בנייה ברצועת ה־100 מטר מקו החוף בתמ"א 13. בעירייה טענו בתגובה לטענות כי התוכנית אושרה כחוק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x