$
חדשות נדל"ן

משרד הפנים אישר תוכנית מתאר לחדרה - לראשונה מאז 1941

התוכנית שואפת לחזק את העיר חדרה כעיר מרכזית בדרום מחוז חיפה, המספקת שירותים אזוריים, מהווה מוקד תרבותי ותיירותי. יווספו 55,000 יחידות דיור, מעל 2600 חדרי מלון. יורחבו כבישים ואיזורי עסקים

אריאל נוי 17:0028.11.12
מחוז חיפה במשרד הפנים, החליט לאשר את תוכנית המתאר לעיר חדרה. התוכנית תחליף את התכנון המתארי הקודם, ששונה בפעם האחרונה בשנת 1941.

תוכנית המתאר תוכננה במסגרת ועדה בין-משרדית בראשות משרד הפנים ועיריית חדרה, והופקדה להתנגדויות בספטמבר 2011. לתוכנית הוגשו 134 התנגדויות. התוכנית היא תוכנית המתאר הכוללנית הראשונה שאושרה במחוז חיפה והיא תהווה נדבך חשוב בדרך להסמכת הוועדה המקומית חדרה. הוועדה מציינת כי אישור התוכנית מהווה נדבך חשוב לקידומה של העיר.

 

התוכנית חלה על שטח שיפוט העיר בהיקף של כ-50 אלף דונם ראש עיריית חדרה חיים אביטן, מסר ל"כלכליסט": "תוכנית המתאר החדשה תואמת את החזון לפיתוח חדרה והפיכתה לאחת הערים החזקות והמובילות בארץ, תוך התחשבות בערכי הסביבה, איכות הסביבה ואיכות החיים של תושבי חדרה."

 

התוכנית תואמת למדיניות התכנון הארצית והמחוזית ומחזקת את מגמות התכנון המקומי, השואף לחזק את העיר חדרה כעיר מרכזית בדרום מחוז חיפה, המספקת שירותים אזוריים, מהווה מוקד תרבותי ותיירותי, מציעה מגוון סוגי מגורים, תעסוקות, חינוך ועוד.

 

חיים אביטן, ראש עיריית חדרה חיים אביטן, ראש עיריית חדרה צילום: אוראל כהן

 

תוכנית המתאר מאפשרת קיבולת של כ-180,000 נפש בכ-55,000 יחידות דיור המוצעות בציפות גבוהה יחסית של מעל 8 יחידות דיור לדונם בממוצע. תוכנית המתאר יוצרת רצף תכנוני בין חלקיה השונים של העיר, מגדירה מחדש את מרכזה העסקי-פיננסי של העיר וקובעת הנחיות לחידושו ומפתחת את רצועת החוף, תוך דגש על פיתוח אכסון מלונאי בהיקף של למעלה מ-2600 חדרים.

 

בנוסף, התוכנית מחזקת את השדרה המרכזית בעיר, המקשרת את מזרח העיר עם מערבה, מדגישה את הטבעת הירוקה סביב העיר (הכוללת שטחים חקלאיים, נחל חדרה, גנים לאומיים, יערות, ושמורות טבע ושטחים פתוחים אחרים), וקובעת הנחיות לפיתוח. היא אף מתייחסת לעורקי התחבורה הראשיים בעיר וביניהם הכבישים הארציים 2, 4, 9 ו-65, ומציעה אזורי תעסוקה חדשים וכן חיזוק אזורי תעסוקה קיימים.

 

"תוכנית המתאר מתקדמת מאוד ומתוכננת לעשר ועשרים שנה קדימה. על-פי התוכנית ברור מה הם יעודי הקרקע, נקבעה מסגרת לשטחי הבנייה וזכויות הבנייה באזורים קיימים וחדשים, נקבעה מערכת הדרכים, הוראות לשימור מבנים היסטוריים ואתרי נוף מורשת. ללא ספק מדובר בצעד נוסף לקראת עצמאות תכנונית מיטבית שתקדם רבות את אפשרויות הפיתוח העתידיות של העיר", סיכם אביטן
בטל שלח
    לכל התגובות
    x