$
חדשות נדל"ן

הראל וגאיה מוכרות קומפלקס מגורים בניו ג'רזי ב-39 מיליון דולר

הנכס כלל בעת רכישתו 265 דירות להשכרה ונרכש ב-2010. ההערכה היא כי העסקה משקפת תשואה של כ-20%. מאז בוצעו בפרויקט שיפורים הכוללים המרה של שטחים מסחריים ריקים ל-8 דירות מגורים נוספות

שי פאוזנר 12:5220.11.12

לאחר סבב עסקאות ארוך בו רכשו יחד נכסים מניבים בארצות הברית, מדווחות הבוקר חברת הביטוח הראל וגאיה נדל"ן שבבעלות דני פישמן, קן וולי ואמיר ירושלמי, על מימוש נכס בניו ג'רזי. הנכס, אשר כלל בעת רכישתו 265 דירות מגורים להשכרה, נרכש על ידי הראל וגאיה נדל"ן בספטמבר 2010 תמורת

30 מיליון דולר, כאשר כ-9 מיליון דולר הועמדו כהון עצמי על ידי גאיה והראל והיתרה מומנה באמצעות הלוואות שהעמידה הראל. הנכס נמכר לאחר שנתיים ברווח משמעותי בתמורה ל- 39.3 מיליון דולר, מחיר המשקף החזר כמעט כפול על ההון העצמי. ההערכה היא כי העסקה משקפת תשואה של כ-20%.  

 

מדובר בקומפלקס הממוקם בגבול של מחוז דרום אורנג' בניו ג'רזי כ-25 קילומטרים בלבד מלב מנהטן, ובקרבתו ממוקמת תחנת רכבת המאפשרת קו ישיר לתחנת Penn Station שבמנהטן (מרחק נסיעה של כ-35 דקות). הבניין כולל בריכת שחיה, מרכז כושר ושוער בכניסה במשך כל שעות היממה. לאחר הרכישה, בוצעו בפרויקט שיפורים נרחבים הכוללים המרה של שטחים מסחריים ריקים ל-8 דירות מגורים נוספות, שיפוץ מקיף של מעליות הבניין ולובי הכניסה, הוספת מקומות חניה ותוכנית שדרוג מקיפה לדירות, כל אלו אפשרו עליה ניכרת של התשואה השוטפת שהתקבלה מהשכרת הדירות. הרווח התפעולי בנכס גדל במהלך תקופה זו בכ–20%.

 

הראל העמידה לשותפות מימון באמצעות שתי הלוואות, בכירה ונחותה בריבית משוקללת של כ-8.3%. במסגרת המכירה נפרעו הלוואות אלו תוך תשלום עמלת פירעון מוקדם והחזר ההלוואות בהיקף כולל של כ- 1.4 מיליון דולר.

 

גדי בן חיים, ראש תחום נדל"ן בהראל מסר: "כחלק מאסטרטגיית הראל להשקעה בנדל"ן ותשתיות, כנכסים מניבים, או להשבחה, ממשיכה החברה לבחון הזדמנויות באופן מתמיד. הראל זיהתה את ההזדמנויות בשוק הנדל"ן האמריקני, לאחר המשבר הכלכלי שהחל ב-2008 והייתה מחלוצי המשקיעים בארה"ב. הנכס נרכש בתקופת שפל יחסית, הושבח בזמן קצר ונמכר ברווח משמעותי לאחר שמיצה את הפוטנציאל שבו. קבוצת הראל תמשיך במדיניותה האסטרטגית להגדיל את רכיב הנדל"ן בתיק ההשקעות, המהווה גורם יציב המבטיח תשואה עודפת, ברמת סיכון נמוכה יחסית".

 

דני פישמן מסר: "אנו שמחים על ההצלחה ליצור תשואות גבוהות למשקיעים שלנו על ידי זיהוי הערך המוסף הייחודי בהזדמנות זו וניהול פרויקט השיפוצים הנרחב שהביא לעליית הערך ולמכירת הפרויקט ברווח נאה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x