שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

כ- 1,000 פועלי בניין מבולגריה יגיעו לישראל

נשיא התאחדות בוני הארץ: "יבוא הפועלים יסייע בקיצור משך זמן ולבלימת עליית מחירי הדירות"

דותן לוי 15:5929.10.12

המחסור בפועלי בניין בישראל הולך וקטן, כ-1000 פועלים יגיעו בימים הקרובים ברכבת אווירית לישראל. זאת לאחר שעברו בחינות התאמה של נציגי התאחדות בוני הארץ בבולגריה. כ-150 פועלים נחתו היום בישראל ויתר הפועלים צפויים להגיע בימים הקרובים.

הליך הבאת הבולגרים נמשך למעלה משנה לאחר שהתקבלה החלטת הממשלה להגדיל את מכסת העובדים הזרים בענף הבנייה בישראל ל-8,000 עובדים. ממשלת ישראל חתמה על הסכם עם ממשלת בולגריה וביקשה להביא עובדים זרים מבולגריה ללא גורמים מתווכים על מנת למנוע תופעה של סחר בבני אדם. התאחדות בוני הארץ תמכה במהלך, אך המדינה התקשתה לקדמו, ולארץ הגיעו רק עשרות בודדות של פועלים. בחודש אפריל השנה, בפגישה עם שר הפנים אלי ישי, הציע נשיא התאחדות בוני הארץ ניסים בובליל את סיוע ההתאחדות כפיילוט במיון המקצועי של הפועלים.

 

פועלי בניין בולגרים. 150 פועלים כבר נחתו היום בישראל פועלי בניין בולגרים. 150 פועלים כבר נחתו היום בישראל

 

בובליל ציין היום כי השלמת המכסה של העובדים ל- 8000 עובדים זרים, לצד הגדלת המכסות של הפועלים הפלסטינים ל- 27,000 עובדים, תסייע בבלימה של עליית מחירי הדירות ותביא לקיצור משך הזמן הבנייה הממוצע של דירות, כך שרוכשי הדירות לא יאלצו להמתין שלוש שנים להשלמת דירתם החדשה.

 

בשבוע שעבר נפגש בובליל עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר וביקשו ממנו לזרז את ההליכים להשלמת המכסה. במשרד ראש הממשלה יערכו השבוע ישיבה בין-משרדית על מנת לזרז את ההליכים להשלמת המכסה שהובטחה במסגרת החלטת הממשלה.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x