שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

ענבל אור תשלם 100 מיליון שקל לתושבים בשכונת בבלי

אור רוכשת קרקע במתחם בבלי דקל שבתל אביב במטרה להקים שני מגדלים שיכילו 145 יחידות דיור. ל"כלכליסט" נודע כי תשלם פיצויים לאנשים שיתפנו מהקרקע

דותן לוי 17:4717.10.12

היזמית ומארגנת קבוצות הרכישה ענבל אור תשלם לתושבים ברחוב פעמוני במתחם בבלי דקל כ-100 מיליון שקל פיצויים על מנת שיתפנו מהקרקע, כך נודע ל"כלכליסט". יחד עם עלות הקרקע שמוערכת בכ-210 מיליון שקל המחיר הממוצע עבור קרקע ליחידה צפוי להרקיע לכ-2.1 מיליון שקל. חישוב הפיצוי בוצע לפי תמחור של 20 אלף שקל למ"ר, כך שמדובר בכ-5,000 מ"ר בנויים שבהם הם מתגוררים כיום.

 

אור החלה במשא ומתן לרכישת הקרקע מידי בעלים פרטיים לפני למעלה משנה, ובסיכומו של המשא ומתן קיבלה אופציה לשיווק המתחם. בינתיים ביקש מהנדס העירייה הנוכחי עודד גבולי לקדם במקום תוכנית להכפלת מספר יחידות הדיור, בין היתר כדי לאפשר הקצאה של 40 יחידות דיור לטובת דיור בר השגה, אך בדיון שנערך היום (ד') בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב הוחלט שלא לקבל את התוכנית, והיא תתבצע במתכונת המקורית שלפיה ייבנו 145 יחידות דיור בשני מגדלים ברחוב פעמוני. בסך הכל מדובר ב-22 אלף מ"ר בנוי.אדריכלי התוכנית הם משרד יסקי מור סיוון.

 

 שכונת בבלי שכונת בבלי צילום: עמית שעל

 

מתחם בבלי דקל ממוקם מצפון לפארק צמרת, התוכנית למתחם כוללת כ-1,000 יחידות דיור שייבנו בשבעה מגדלי מגורים בני 36 עד 44 קומות. על פי התוכנית שתי השכונות (בבלי דקל ופארק צמרת) יכללו בסופו של דבר 2,750 יחידות דיור וביניהן יחבר גשר. בין החברות הקבלניות הבולטות במתחם ניתן למנות את אלעד גרופ מגורים שבשליטת יצחק תשובה.

 

לפי ירון בר אור, מנכ"ל אור סיטי נדל"ן, החברה עדיין בוחנת את אופן ביצוע הפרויקט ועוד לא הוחלט אם הוא יתבצע במסגרת קבוצת רכישה או ביזמות.

 

"מתוך הבנה של חשיבות דיור בר ההשגה – ובמיוחד בימים אלו, נעניתי לבקשת העירייה להשהות את קידום התוכנית לבניית מגדל היוקרה בבלי והשקענו סכומים אדירים בגיבוש תוכנית שתעלה בקנה אחד עם המדיניות החברתית של העירייה, כפי שביקש מהנדס העיר לקדם. אלא לאחר שחברי הוועדה הציבו תנאים שאינם מאפשרים שילוב דיור בר ההשגה בפרויקט, אנחנו ממהרים להתקדם ולהוציא אל הפועל את התוכנית המקורית שלנו – עליה יש לנו כבר תב"ע מאושרת" אמרה ענבל אור.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x