שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הקבלנים: "הממשלה ממשיכה במסכת הטעויות בתחום הדיור"

נשיא התאחדות בוני הארץ, נסים בובליל, יוצא נגד תוכנית הממשלה להטיל קנס על חברות בנייה שיחזיקו בקרקע ולא יבנו עליה: "נתניהו ושטייניץ טעו וטועים לכל אורך התקופה האחרונה; כל המהלכים שהם ביצעו הובילו רק להמשך עליית מחירי הדיור"

שי פאוזנר 18:0114.10.12

תוכנית הממשלה להטיל קנס על חברות בנייה ובעלי קרקעות שיחזיקו בקרקע ולא יבנו עליה בהנחה כי ערך השטח יעלה עם הזמן, זוכה לתגובות חריפות של אנשי שוק הנדל"ן. נשיא התאחדות בוני הארץ, ניסים בובליל, הגיב להחלטה ואמר: "ממשלת ישראל ממשיכה במסכת הטעויות בכל הקשור לפתרונות הנחוצים לענף הדיור. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ טעו וטועים לכל אורך התקופה האחרונה וכל המהלכים שהם ביצעו הובילו רק להמשך עליית מחירי הדיור". לדבריו, "מדובר בהחלטה שפוגעת באופן ישיר בזוגות הצעירים ובמשפרי הדיור ואני פונה אל רוכשי הדירות ואומר להם: הממשלה הטילה עליכם היום קנס".

 

בובליל: "קבלנים לא מחזיקים קרקעות לחינם" בובליל: "קבלנים לא מחזיקים קרקעות לחינם" צילום: עמית שעל

 

בובליל טוען, "קבלנים לא מחזיקים בקרקעות לחינם. גם כאשר יש על הקרקע תוכנית מאושרת הדרך לבנייה ושיווק ארוכה וכרוכה בקבלת היתרי בנייה ואישורים ומגבלות מצד הרשויות שעלולות להיסחב במשך שנים כאשר הקבלן לא יכול להשפיע על זירוז ההליכים. מרגע שהממשלה תטיל קנסות על קבלנים הם יגולגלו על ציבור הרוכשים והם אילו שישלמו את המחיר".

 

הקבלן והיזם הוותיק ראול סרוגו, המתמודד על תפקיד נשיא התאחדות הקבלנים הוסיף לדברים, "ההצעה מגוחכת. לא הקבלנים הם אלו שמעכבים את הבנייה בקרקע כזו, אלא הליכי התכנון הבלתי אפשריים". סרוגו סבור שהגיע הזמן כי הממשלה תפסיק "לחפש את המטבע מתחת לפנס", כדבריו, "ותגיע למסקנה המתבקשת שפתרון בעיית הנדל"ן ומחירי הדירות נעוץ בהגדלת היצע הדירות למגורים. "רק שחרור קרקעות, תוספת עובדים לענף הבנייה והגדלת האשראי בענף, יאפשרו בניית 50 אלף יחידות דיור בשנה שיובילו לשיווי משקל בענף ולמענה אמיתי לצרכי הציבור".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x