$
חדשות נדל"ן

המדינה מקדמת מגורי בדואים: תוקם שכונה חדשה בערערה

לאחר קיפאון ממושך אושרה תוכנית להקמת שכונה ביישוב הבדואי שבנגב. תכלול 600 יחידות דיור, פארקים וקריית חינוך

שי פאוזנר 15:3924.09.12

לאחר שנים של קיפאון בבנייה ובהפשרות קרקע אושרה להפקדה אתמול (א') תוכנית להרחבת היישוב הבדואי ערערה שבנגב. בתחילת החודש נחשפה ב"כלכליסט" תוכנית להרחבת היישוב לקייה.

השכונה החדשה, הנמצאת בחלק הדרום-מזרחי של היישוב, מתוכננת לכלול 280 מגרשים לכ-600 יחידות דיור חדשות. שטח התוכנית עומד על כ-490 דונם, וכולל בין היתר כ-32 דונם מבנים ומוסדות ציבור וכ-83 דונם לשטחי ציבור ופארקים. בנוסף מתוכננת בניית קריית חינוך גדולה לילדי היישוב. בשכונה החדשה יוקמו תשתיות של כבישים, מדרכות, תאורה, מים וביוב.

 

פריצת הדרך ביישום התוכנית נעשתה הודות להסדרי קרקע וניהול משא ומתן אינטנסיבי וממושך של הרשות להסדרת התיישבות הבדואים בנגב, בשיתוף מנהל מקרקעי ישראל והמועצה המקומית בראשותו של דוד בונפלד, עם תובעי הבעלות על הקרקע המיועדת לשכונה החדשה.

 

"עובדי הרשות עשו ימים ולילות, תוך מאמץ ללא לאות, על מנת להביא לפריצת הדרך המבורכת, אשר סללה את הדרך לשכונה חדשה ביישוב, אחרי שנים של קיפאון" אמר יהודה בכר, מנכ"ל הרשות להסדרת התיישבות הבדואים בנגב, והוסיף: "הרשות ערה למצוקות התושבים הבדואים ופועלת גם במקומות נוספים ברחבי הנגב על מנת להביא לפתרונות דומים עבור מצוקות הדיור ביישובים הבדואים, הריבוי הטבעי וקיבוץ הפזורה".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x