שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הבולגרים באים: 600 עובדי בניין בדרך לישראל

התאחדות בוני הארץ ערכה לפועלים מבחנים. הבאתם היא חלק ממהלך מסודר שתואם עם ממשלת בולגריה ונועד למנוע סחר בבני אדם

דותן לוי 11:0428.08.12

כ-600 פועלי בניין בולגרים עברו בחינות מקצועיות שערכה להם התאחדות בוני הארץ בבולגריה, ובשבועות הקרובים הם צפויים להגיע לישראל.

 

לצורך מיון העובדים שכרה ההתאחדות משרד בסופיה, ואיתרה קבלן מקומי שהקים אתר בחינה בהתאם לדרישות ההתאחדות. במהלך הבחינות פיקח צוות מקומי על תפעול האתר, והבחינות עצמן התקיימו על ידי מנהלי עבודה של חברות ההתאחדות, בהן דניה סיבוס, אורתם סהר, תדהר, סולל בונה וחברות נוספות.

 

מוטי כידור, מנכ"ל ההתאחדות שנכח אף הוא בחלק מהבחינות, אמר כי בתום כשבועיים נבחנו ועברו את המבחן קרוב ל-600 פועלים וכי רמתם המקצועית גבוהה.

 

מנכ"ל רשות האוכלוסין הנחה את צוות משרדו לפעול להבאת העובדים תוך שבועיים לארץ. במקביל ירוכזו מועמדים נוספים להמשך הבחינות.

 

אתר בנייה אתר בנייה צילום: בלומברג

 

הליך הבאת הבולגרים נמשך למעלה משנה לאחר שהתקבלה החלטת הממשלה להגדיל את מכסת העובדים הזרים בענף הבנייה בישראל ל-8,000 עובדים. ממשלת ישראל חתמה על הסכם עם ממשלת בולגריה וביקשה להביא עובדים זרים מבולגריה ללא גורמים מתווכים על מנת למנוע תופעה של סחר בבני אדם. התאחדות בוני הארץ תמכה במהלך, אך המדינה התקשתה לקדמו, ולארץ הגיעו רק עשרות בודדות של פועלים.

 

בחודש אפריל השנה, בפגישה עם שר הפנים אלי ישי, הציע נשיא התאחדות בוני הארץ ניסים בובליל את סיוע ההתאחדות כפיילוט במיון מקצועי של מועמדים לעבודה בענף הבניין. כאשר שאר ההליכים נותרו באחריות המדינה.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x