$
חדשות נדל"ן

צעד נוסף לקידום בנייה במתחם תעש ברמת השרון: 600 מיליון שקל יוקצו לטיהור מים

תוכנית לבניית 23 אלף דירות במקום מפעל תעש מתעכבת בשל זיהום הקרקע והמים. הוועדה להסרת חסמים אישרה להקצות כספים לטיהור

שי פאוזנר 13:1127.08.12

חברי הוועדה להסרת חסמים בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר חתמו אתמול (א') על העברת כספים שמיועדים לטיהור מי התהום במתחם תעש ברמת השרון. ההסכם שנחתם מקדם בצעד נוסף את תוכנית  "קדמת השרון" לבניית 23 אלף דירות ומתחמי תעסוקה ומסחר במקום מפעל תעש ברמת השרון.

 

הקצאת הכספים פותרת את החסם המרכזי האחרון שמנע עד עתה את הליך אישור התוכנית - הטיפול במי התהום המזוהמים במתחם.

 

ביוני הופקדה התוכנית למתחם לאישור הוועדה המחוזית המשותפת למחוז תל אביב ומחוז המרכז. התוכנית, שמקדם המינהל כבר כמעט עשור, נתקלה באוסף בעיות, שהמרכזית בהם היא הטיפול בקרקע המזוהמת.

 

בשל בעיה זו נחתם הסכם למימון בהיקף של 2.3 מיליארד שקל, הקובע שהמינהל ישלם עבור ניקוי הקרקע באמצעות הכנסות ממכירתה ליזמים. בעקבות חתימת ההסכם הופקדה תוכנית המתאר לאישור הוועדה המחוזית, אולם מייד לאחר הפקדתה הודיעה רשות המים כי לא תאפשר להמשיך את הליך אישור התוכנית עד למציאת פתרון תקציבי לפרויקט טיהור מי התהום בו.

 

מתחם תעש. התוכנית נתקלה בבעיות מתחם תעש. התוכנית נתקלה בבעיות צילום: שאול גולן

 

אתמול, כאמור, אישרו מנכ"ל ראש הממשלה ונציגי המשרדים את התוואי לטיפול בבעיה זו. הוועדה להסרת חסמים הגיעה לסיכום שלפיו המדינה תקצה 600 מיליון שקל לטיהור מי התהום במתחם.

 

ההחלטה, שעליה חתמו נציגי משרדי האוצר והביטחון, רשות המים ומינהל מקרקעי ישראל, קובעת כי בשלב הראשון יקציב המינהל 11 מיליון שקל לפיילוט שנועד לקבוע באיזו טכנולוגיה יבוצע הטיהור. לאחר השלמת הפיילוט יקבע הממונה על התקציבים במשרד האוצר גל הרשקוביץ כיצד יחולק שאר הסכום. החלטתו תפורסם עד ליולי 2014. על פי משרד ראש הממשלה, ההחלטה מחייבת את החברים בוועדה להסכים לחלוקה שתוצג על ידי משרד האוצר.

 

מתכננת מחוז תל אביב במינהל מקרקעי ישראל, גילי טסלר, אמרה כי "זאת התכנית היחידה שתאפשר הקמת המתקנים לטיהור המים והקרקע, ויש לקדמה במהירות כדי לא לפגוע באינטרס הציבורי של תושבי האזור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x