$
נדל"ן עולמי

הראל תקים מגדל מעונות סטודנטים במנהטן בהשקעה של 22 מיליון דולר

מדובר בעסקה שנייה להקמת מעונות סטודנטים המשותפת לקרן האמריקאית SL Green והראל עבור אוניברסיטת PACE; הפרויקט יניב תשואה של 7%

דותן לוי 16:0223.08.12

קבוצת הראל תקים מגדל מעונות סטודנטים שני עבור אוניברסיטת PACE במנהטן, ניו יורק בהשקעה של 22 מיליון דולר המשקפים 49% מהיקף הההשקעה בפרויקט. בדומה לפרויקט הראשון של החברה עבור האוניברסיטה, גם המגדל הנוכחי יתבצע בשיתוף פעולה עם קרן ההשקעה בנדל"ן מסחרי בניו יורק SL Green Realty Corp.

 

מגדל המעונות החדש יוקם ברחוב 33 Beekman ב-Downtown מנהטן, מרחק הליכה קצר מהקמפוס. הוא יתנשא לגובה של 29 קומות ויכלול בנוסף לדירות המגורים גם שטחים ציבוריים רבים ובהם כל השירותים הדרושים לסטודנטים.

 

הפרויקט ימומן בחלקו על ידי הון עצמי של השותפות ובחלקו במימון בנקאי וצפוי להניב תשואה של 7%. הרכישה בוצעה ברובה מעתודות כנגד התחייבויות תלויות תשואה (כספי פוליסות ביטוח חיים וקרנות פנסיה) ובחלקה מכספי הנוסטרו. תחילת הקמת הפרויקט מתוכננת לאפריל 2013, כאשר השלמת מבנה המעונות מתוכנן לאוגוסט 2015.

 

כאמור, המגדל מצטרף לפרויקט מעונות נוסף שנמצא בשלבי בניה מתקדמים ואכלוסו צפוי לקראת סוף שנת 2012. במגדל הקודם 609 מיטות לסטודנטים ב-180 Broadway. אוניברסיטת PACE היא אוניברסיטה פרטית אשר הוקמה לפני למעלה ממאה שנה ומשרתת למעלה מ- 13 אלף סטודנטים.

 

לפי החברה הפרויקט מושכר במלואו לאוניברסיטה לתקופה ארוכה ואינו תלוי בתפוסה של חדרי המעונות על ידי הסטודנטים. גדי בן חיים, מנהל תחום השקעות נדל"ן בקבוצת הראל, מסר, כי "שוק מעונות הסטודנטים במנהטן הינו שוק יציב המאופיין בהיצע נמוך משמעותית מהביקוש, ונהנה משיעורי תפוסה גבוהים במיוחד. נתונים אלו סייעו לשותפות לסכם עסקה, המניבה תשואה שנתית גבוהה מהמקובל עם פוטנציאל לעליית ערך משמעותית. זו העסקה הרביעית שאנו מבצעים עם SL Green".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x