$
חדשות נדל"ן

נתיבות: קבוצות חרדיות זכו במכרזי המינהל

המחירים: מ־620 אלף שקל לדירות 4 חדרים, לעומת מחירי דירות בשכונת החדשה הלא חרדית המוקמת בעיר - נווה חורש, שבה המחירים מתחילים ב־750 אלף שקל לדירות בגודל דומה

שי פאוזנר 08:2801.08.12

סדרת מכרזים של מינהל מקרקעי ישראל שהסתיימה השבוע חותמת הליך להוצאה לפועל של תוכנית להקמת שתי שכונות חדשות בנתיבות. ל"כלכליסט" נודע כי אחת השכונות שבמערב נתיבות מיועדות לחרדים. בשוק הנדל"ן מעריכים כי מחירי הדירות במתחם החרדי יתחילו בכ־620–680 אלף שקל לדירות 4 חדרים. זאת

לעומת מחירי דירות בשכונת החדשה הלא חרדית המוקמת בעיר - נווה חורש, שבה המחירים מתחילים ב־750 אלף שקל לדירות בגודל דומה. המתחם החרדי יכלול כ־800 יחידות דיור, והקרקע שבו נמכרה לכמה עמותות שחלקן פעלו עצמאית וחלקן רכשו שטחים במשותף.

 

הקבוצה הבולטת בין הרוכשות היא "ברכת הארץ", שמוביל איש העסקים החרדי הרב מנחם כרמל, בעליה של רשת השיווק בר־כל. ברכת הארץ בונה כיום מאות יחידות דיור בשכונה החרדית החדשה הנבנית בבית שמש, ובמקביל כרמל מעורב בכמה פרויקטים המיועדים לציבור הכללי ובראשם הרחבת שכונת דניה בחיפה. לפי נתוני המינהל, הקרקע לשכונה החרדית נמכרה תמורת סכום כולל של 55 מיליון שקל. מחירים אלה משקפים עלות של 112 אלף שקל ליחידת דיור, כולל היטל הפיתוח. מדובר בסבב שני של מכרזים במתחם החרדי. בשנה שעברה בוצעו בשכונה החרדית מכרזים שגם בהם בלטה הקבוצה של כרמל, שעד כה רכשה בה שטחים ל־450 יחידות דיור.

 

לצד זאת, הושלם בשבוע שעבר מכרז של המינהל לחלק השני של שכונת נווה חורש העתידית של נתיבות. החברה הבולטת בשכונה היא י.ח דמרי, שעד כה רכשה בה שטחים ל־110 יחידות דיור. הזוכה הגדולה ביותר במכרז האחרון בנווה חורש היא חברת מבנים ונתיבים של היזם יובל עטיה, שרכשה במתחם 6.5 דונם ל־80 דירות תמורת 7.1 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x