$
חדשות נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט": שפיים יקים אזור תעשייה ליד כביש 6 על 100 דונם

הקיבוץ רכש 50% משטח הנמצא בבעלות הכפר השיתופי יד חנה־חומש תמורת 30 מיליון שקל. בשטח יוקמו מבני תעשייה להשכרה ומפעל פלסטיק נוסף של הקיבוץ

דותן לוי 08:5718.07.12

קיבוץ שפיים נכנס כשותף בפארק תעשייה חדש שאמור לקום על שטח של כ־100 דונם ליד כביש 6, כך נודע ל"כלכליסט". לאחרונה רכש הקיבוץ תמורת 30 מיליון שקל 50% מחברה המחזיקה בשטח ונמצאת בבעלות הכפר השיתופי יד חנה־חומש.

 

חטיבת הקרקע שעליה ייבנה הפארק כוללת שטחים בשלבים תכנוניים שונים. תחילה אמור לקום הפארק על שטח של כ־60 דונם, שכבר כולל תב"ע מאושרת שגובשה בהסכמה עם מינהל מקרקעי ישראל.

 

שטח נדל"ן מדרום ליד חנה המיועד לאזור תעשייה שטח נדל"ן מדרום ליד חנה המיועד לאזור תעשייה צילום: נמרוד גליקמן

 

החברה המשותפת של שני היישובים תשקיע בהקמת הפארק 100 מיליון שקל. בשלב ראשון תפותח הקרקע המאושרת, הנמצאת בשלבים מתקדמים של תכנון, כאשר על פי הערכות, יהיה ניתן להתחיל את הבנייה על הקרקע בתוך כשנה בלבד.

 

השטח כולו צמוד ליד חנה־חומש וממוקם דרומית ליישוב. פרט לשטח הנמצא במתחם שכבר אושר על ידי המינהל, כולל המתחם גם שטח נוסף בהיקף של 16.5 דונם הנמצא בדיונים מתקדמים מול מינהל מקרקעי ישראל.

 

במקביל נמצא פיתוח שטח נוסף של כ־20 דונם בשלבים ראשונים של בדיקה, אף שבשלב זה עדיין לא ברור מתי יהיה ניתן לשנות את ייעודו של השטח לצורכי תעשייה.

 

 

בסופו של דבר, בכוונת שפיים ויד חנה להקים על כל השטח פארק תעשייה ולוגיסטיקה בשטח בנוי כולל של כ־100 אלף מ"ר. לדברי מנהל העסקים של הקיבוץ חזי מאור, זוהי השקעת הנדל"ן הראשונה שמבצע שפיים מחוץ לתחומי הקיבוץ. "הכל התחיל בכך שחיפשנו מקום שיאפשר לנו להרחיב את פעילות מפעל הפלסטיק של הקיבוץ", מספר מאור. "כאשר הגענו ליד חנה הבנו שהם מחפשים שותפים. ראינו בכך הזדמנות והחלטנו להיכנס עמם לעסקה". את קיבוץ שפיים ייצג במסגרת המגעים עם יד חנה עו"ד אורן שפייזר ממשרד ברנע ושות'.

 

שפיים ויד חנה מחזיקים בחלקים שווים בחברה שבבעלותה השטח, אך לפי ההסכם ייחשב הקיבוץ לבעל השליטה בשטח וינהל את המתחם בפועל. מאור מספר כי בכוונת הקיבוץ להקים על 10,000 מ"ר קו ייצור נוסף למפעל פוליכד, שנמצא בבעלותו ומייצר אריזות פלסטיק לתעשיית המזון והקוסמטיקה. במקביל מתקיים משא ומתן עם גופים עסקיים מובילים שישכירו מבנים בשטח. להערכת מאור, מחירי השכירות במתחם יעמדו על 32–36 שקל למ"ר.

 

מלבד מפעל הפלסטיק מחזיק שפיים גם במתחם המסחרי הממוקם ליד כביש החוף, וכן בפארק מים, מלון ופעילות חקלאית. יד חנה, שהיה בעבר קיבוץ, התפרק, וב־2005 עם קליטת 30 משפחות ממפוני חומש הפך לכפר שיתופי קהילתי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x