$
חדשות נדל"ן

הקבלנים: הממשלה פספסה בניית 4,000 יח"ד לדיור ציבורי בשנה האחרונה

בהתאחדות בוני הארץ טוענים כי לפני שנה הציעו לוועדת טרכטנברג להקצות 10% מהדירות בפרויקטים חדשים לדיור ציבורי במסגרת עסקת קומבינציה עם המדינה

דותן לוי 14:0216.07.12

"אם ממשלת ישראל הייתה מאמצת את הצעות הקבלנים להקצאת 10% מסך יחידות הדיור בכל פרויקט לדיור ציבורי היו היום בבנייה כ-4,000 יח"ד שהיו יכולות לשמש את נזקקי הדיור הציבורי", כך לפי טענות התאחדות בוני הארץ (לשעבר התאחדות הקבלנים).

 

נשיא ההתאחדות ניסים בובליל אמר היום (ב') כי אחת ההצעות שהגישה ההתאחדות לוועדת טרכטנברג הייתה ביצוע עסקאות קומבינציה עם המדינה אשר במסגרתן המדינה מוכרת לקבלנים חלק מהקרקע בעסקת קומבינציה ובתמורה מקבלת 10% מהדירות שנבנות בפרויקטים שיכולות לשמש אותה לדיור ציבורי, דיור סוציאלי דיור בר השגה או דיור להשכרה.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: בלומברג

  

מאחר ובשנה האחרונה החלה בנייתן של כ-40 אלף יח"ד, אם ההצעה הייתה מתקבלת היו היום כבר אלפי דירות בבנייה. תוכנית דומה העלה גם שר השיכון אריאל אטיאס להקצות 5% מכל פרויקט לדיור ציבורי, הקבלנים תמכו בהצעה אך זו לא התקבלה על ידי הממשלה.

 

בובליל טוען, כי היתרון בשילוב הדיור הסוציאלי בפרויקטים רגילים הוא הפתרון הנכון שמאפשר אינטגרציה חברתית וכלכלית במקום יצירת שיכונים לאוכלוסיות קשות יום.

 

לדבריו, בניית פרויקטים להשכרה אינם מהווים פתרון מושלם לבעיה שכן מדובר בריכוז אוכלוסייה קשת יום בשכונה אחת וקיים חשש מתחזוקה לקויה של הבניינים לאורך זמן .

 

אופיר גרינברג מנכ"ל חברת אזורים אמר כי ניתן במסגרת תב"ע של שכונות חדשות, להקצות מקבצי דיור לטובת דיור ציבורי. באופן שבו האוכלוסייה החלשה תוכל להיטמע באוכלוסיות צעירות ותיווצר קהילה חדשה. "אני גם מאוד מאמין בדיור בר השגה ודיור להשכרה, אבל התנאי הוא קרקע במחיר אפסי. המדינה צריכה להכניס את היד לכיס, אחרת זה לא יעבוד", אמר גרינברג 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x