$
נדל"ן עולמי

לידיעת חולדאי: עיריית ניו יורק יוזמת בניית דירות זעירות לצעירים

ראש העיר בלומברג חשף תוכניות לבניית דירות של 25 מ"ר המיועדות לצעירים, למרות שכיום הגודל המינימלי המותר הוא 37 מ"ר. שכר הדירה בדירות החדשות יעמוד על 2,000 דולר בחודש

סוכנויות הידיעות 16:0611.07.12
ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג חשף אתמול תוכניות לדירות סטודיו בניו יורק ששטחן יעמוד על 25-28 מ"ר - דירות שהן כה קטנות שגודלן נחשב לבלתי-חוקי לפי חוקי הבנייה הקיימים, לפי ה"וול סטריט ג'ורנל".

 

בלומברג מקבל כעת הצעות לדירות, שייבנו בפינת רחוב 27 מזרח ובשדרה הראשונה בקיפס ביי. הדירות יוכלו לעזור לצעירים בעלי מקצוע למצוא דיור הולם בעיר בתחילת דרכם המקצועית.

 

דירה לדוגמה דירה לדוגמה

 

הדבר המטורף ביותר בדירות הללו (ששטחן כמחצית משטח קרון ברכבת התחתית) הוא ששכר הדירה שלהן יעמוד על כ-2,000 דולר בחודש.

סקיצה של הדירה. הספה נפתחת למיטה סקיצה של הדירה. הספה נפתחת למיטה צילום: אי פי אי

 

לפי תוכניות המתאר העירוניות הקיימות, שטח הדירות המינימלי המותר הוא 37 מ"ר, אולם בלומברג אמר כי בכוונתו לשנות את החוקים העירוניים כדי שהמיקרו-דירות החדשות יהיו חוקיות.

 

בלומברג אמר שיש ביקוש עצום בעיר לדיור המתאים לאדם אחד. כעת יש 1.8 מיליון משקי בית של אדם אחד ושני אנשים, אך רק מיליון דירות סטודיו ודירות עם חדר שינה אחד.

 

כל הדירות יהיו במידות 3 על 9 מטרים, ויהיו בהן חלון ואזור מטבח. במתחם צפויות להיבנות כ-80 יחידות.

 

בלומברג אמר שאם הוא היה צעיר יותר הוא היה שמח לגור באחת הדירות הללו. הוא גר בסטודיו של 55 מ"ר ברחוב 66 בשכר דירה של 120 דולר לחודש במשך כמעט 10 שנים, לפי ה"ניו יורק פוסט". זה היה פעם. עכשיו, שטח ביתו של ראש העיר באפר איסט סייד גדול פי 41 משטח הדירות המוצעות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x